ms.detector.media
MediaSapiens
«MediaSapiens»
27.02.2021 11:42
У МОЗ розповіли про можливі «несприятливі події» після вакцинації від коронавірусу
У МОЗ розповіли про можливі «несприятливі події» після вакцинації від коронавірусу
Негативні реакції на щеплення можуть виникати в 5-7% випадків.

Після вакцинації від COVID-19 у пацієнтів може спостерігатися підвищена температура і почервоніння на місці уколу. Про це розповів заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Коли говоримо про несприятливі події після імунізації, це не означає, що несприятливі події спричинені імунізацією. І ми з перших днів відкриті для населення, ми повідомлятимемо про всі випадки як інфікування, так і летальні випадки, кількість вакцинованих і про несприятливі події, які з'являються», – сказав він.

За словами Віктора Ляшка, ускладення у вигляді анафілактичного шоку трапляється в одному випадку на мільйон. Більшість негативних реакцій – незначні.

«Це почервоніння в місці уколу, незначне підвищення температури, іноді в місці ін'єкції з'являються папули, це трапляється в 5-7% випадків. Але є і випадки анафілактичного шоку – один на мільйон. Коли ми говоримо про коронавірусну хворобу, ковідну вакцину, таких випадків реєструється 4,5 на мільйон. В Україні таких випадків не було», - додав заступник міністра.

Він зазначив, що зараз у світі відбувається наймасштабніша кампанія з вакцинації, тому, виходячи з кількості людей, яким зробили щеплення, доволі часто будуть з'являтися повідомлення про реакції в місці ін'єкції.

«Не треба панікувати. Якщо є незвичні симптоми, одразу потрібно звернутися до сімейного лікаря або до лікаря, який робив ін'єкцію. Жодних капустяних листків, посипання сіллю», – додав Ляшко.

Нагадаємо, в Україні 24 лютого розпочалася кампанія вакцинації проти коронавірусу. Першим в Україні щеплення отримав лікар-реаніматолог із Черкас.

За словами президента Володимира Зеленського, до початку 2022 року в Україні планують вакцинувати від коронавірусу половину населення. Україна домовилась про постачання вакцин від компаній Pfizer, Sinovac, AstraZeneсa і Novavах.  

ms.detector.media