ms.detector.media
MediaSapiens
25.02.2021 12:18
«Тенденції невтішні». Івано-Франківська область потрапляє у «червону зону», в сусідніх є ризик спалаху COVID-19 — МОЗ
«Тенденції невтішні». Івано-Франківська область потрапляє у «червону зону», в сусідніх є ризик спалаху COVID-19 — МОЗ
Очікується збільшення рівнів захворюваності у трьох областях

З п’ятниці, 26 лютого, в Івано-Франківській області буде запроваджений «червоний» рівень епідемічної небезпеки та посилені обмежувальні заходи. Таке рішення прийняла комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомив заступник голови МОЗ Віктор Ляшко. 

За його словами, в області зареєстровано найвищий коефіцієнт виявлення нових випадків серед загальної кількості досліджень – він тримається на рівні 25-27%. Окрім цього, рівень госпіталізацій протягом останнього тижня вдвічі перевищує встановлений показник у 60 осіб на 100 тисяч населення.  

Івано-Франківська область є до того ж єдиним регіоном, де зайняті більше половини усіх лікарняних ліжок з можливістю підключати пацієнтів до кисню. Це з урахуванням вже додатково розгорнутих ліжок, додав головний державний санітарний лікар. 

Ляшко констатує, що тенденції невтішні — очікується збільшення рівня захворюваності. В Івано-Франківську спалах — локальний, але показує тенденцію до поширення. В зоні ризику Закарпатська, Чернівецька (сусідні регіони) та Вінницька області.

«Тижневі темпи зростання кількості пацієнтів в “ковідних” лікарнях пришвидшилися з 15% до 25%. Щодня в “ковідні” лікарні госпіталізують на 50-60% більше пацієнтів, ніж виписують. Це означає, що навантаження на систему охорони здоров’я Івано-Франківської області залишається стабільно високим», — розповів замголови МОЗ.

12 лютого аналітики КШЕ фіксували найбільш критичну ситуацію із поширенням коронавірусом у Закарпатській області. Повідомлялося, що у зоні ризику — Івано-Франківська та Чернівецька області. Ці області, як було тоді сказано, можуть стати епіцентрами нового спалаху COVID-19 в Україні.  

17 лютого стало відомо, в областях України знову вводитимуть різні карантинні обмеження. На наступний день Кабмін оприлюднив детальні обмеження по зонах адаптивного карантину.  

Постанова КМУ про адаптивний карантин з оновленими індикаторами, на підставі яких встановлюються рівні епідемічної небезпеки - червоний, помаранчевий, жовтий та зелений, набрала чинності 24 лютого.

 

Мобільний госпіталь у Прикарпатті (фото: km.dsns.gov.ua)

ms.detector.media