ms.detector.media
MediaSapiens
18.02.2021 19:10
ВООЗ не розглядає версію, що коронавірус потрапив до Китаю ззовні
ВООЗ не розглядає версію, що коронавірус потрапив до Китаю ззовні
Раніше цю версію неодноразово озвучували китайськи чиновники

Коронавірус «дуже малоймовірно» міг потрапити до Китаю ззовні. Так вважають експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я, які  намагалися з’ясувати походження та шляхи первинної передачі вірусу під час  дослідження у Китаї. Тому ВООЗ не розглядає версію завезення вірусу з іншої країни. Про це повідомив на черговому брифінгу голова групи експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я в цій країні Пітер Бен Ембарек.

«Ідея потрапляння вірусу до Китаю через продукти харчування чи упаковку - це не та, на якій ми фокусуємося», - зазначив Ембарек.

Він додав, що ВООЗ в першу чергу розглядає  варіант, що COVID-19 міг поширитися на ринку в Ухані через заморожене м'ясо. Але  ринок морепродуктів, як вже з’ясували експерти раніше, не був  джерелом інфекції, лише місцем, де стався спалах. Ранішні випадки не мають відношення до ринку.

Але на початку пандемії декілька чиновників Китаю  просували ідею про те, що коронавірус завезли в Китай американські військові (при чому в раді заяв китайських дипломатів звучали припущення, що вірус був і створений в США). Пізніше цей фейк поширювався в китайських соцмережах.

Mediasapiens вже писав про основні висновки роботи цієї дослідницької групи у Китаї – вони не знайшли доказів штучного походження вірусу, вважають, що місцем походження вірусу був саме Ухань, а природним  джерелом його є кажани. Однак вчені не змогли з’ясувати, як саме він кажанів вірус потрапив до людини,  тому вони вважають, що існувала інша тварина, яка  передала коронавірус від кажана до людини. Яка це тварина, наразі невідомо.

Пізніше група вчених заявила, що вірус поширився в Ухані значно ширше, ніж повідомляла влада  Китаю, та намагається отримати доступ до сотен тисяч аналізів крові пацієнтів.  

Фото: pravda.com.ua

ms.detector.media