ms.detector.media
MediaSapiens
18.02.2021 11:45
«З важким серцем». Facebook заборонив користувачам та ЗМІ з Австралії публікувати посилання на новини
«З важким серцем». Facebook заборонив користувачам та ЗМІ з Австралії публікувати посилання на новини
Також користувачі з Австралії не зможуть побачити новини іноземних ЗМІ

У відповідь на законопроєкт, який зобовʼязує Facebook платити виданням за їхній контент, Facebook фактично заборонив австралійським ЗМІ розміщувати на платформі власний новинний контент, а австралійським користувачам заборонив доступ до них. Це рішення стосується також міжнародних ЗМІ та спільноти, це йдеться в блозі компанії.

«Запропонований закон в корені неправильно розуміє відносини між нашою платформою і видавцями, які використовують її для обміну новинним контентом. Це поставило нас перед суворим вибором: спробувати дотримуватися закону, який ігнорує реалії цих відносин, або припинити дозволяти використання новинного контенту в наших сервісах в Австралії. З важким серцем вибираємо останнє».

У компанії пояснили, як це буде працювати і для користувачів, і для ЗМІ.

Австралійськім ЗМІ заборонено постити або шерити будь-який контент на сторінках Facebook.

Адміністратори як і раніше будуть мати доступ до інших функцій зі своєї сторінки Facebook, включаючи аналітику сторінки і Creator Studio і  до всіх інших стандартних сервісів Facebook, включаючи інструменти обробки даних і CrowdTangle.

Міжнародні ЗМІ можуть продовжувати публікувати новинний контент на Facebook, але австралійська аудиторія не зможе переглядати або публікувати посилання і пости з їхніми новинами.

Австралійські користувачі не зможуть переглядати або публікувати австралійський або міжнародний новинний контент на Facebook або контент з австралійських і міжнародних новинних сторінок.

Користувачі зі всього світу не зможуть переглядати або публікувати австралійські новини на Facebook або контент з австралійських новинних сторінок.

Нагадаємо, що влада Австралії розробляє медіакодекс, який зобовʼяже Google та Facebook платити виданням за їхній контент. У вересні стало відомо, що Facebook пригрозив заблокувати публікацію новин в Австралії, щоб не платити за них. Пізніше Google також грозився відключити Австралію від інтернет-пошуку, тому що вимога влади платити ЗМІ за використання новинного контенту «руйнує принципи пошуку і бізнес-модель пошукових систем». Але поки що триває процес перемовин.

Фото: fakti.bg

 

ms.detector.media