ms.detector.media
MediaSapiens
10.02.2021 11:00
ЄС може змусити Google і Facebook платити ЗМІ за показ новин у пошуковику - Financial Times
ЄС може змусити Google і Facebook платити ЗМІ за показ новин у пошуковику - Financial Times
За даними видання, євродепутати планують послідувати прикладу Австралії, яка почала роботу над подібними змінами

Депутати Європейського парламенту працюють над поправками до законодавства, які змусять Facebook, Google та інші платформи платити медіа за показ їхніх новин. Про це пише Business Insider, який посилається на дані Financial Times

Раніше роботу над подібним законом почали в Австралії. Google через це погрожував закрити свій пошуковик локально у країні, а Facebook заявив про намір видалити зі своєї стрічки новини для користувачів з Австралії.  

На думку Financial Times, ЄС, схоже, буде пред'являти аналогічні вимоги до технологічних гігантів, оскільки європарламентарі планують внести зміни в закони про цифрові послуги і цифрові ринки.  

Європарламентар Алекс Саліба, якого цитує Financial Times, каже, що австралійський підхід до роботи з Google і Facebook дозволив усунути «гострий дисбаланс в переговорах з видавцями». Оскільки платформи, що зараз мають домінуюче становище на ринку пошуку, соціальних мереж і реклами, створюють дисбаланс сил і отримують значну вигоду від новинного контенту. 

Google і Facebook активно працюють над укладенням ліцензійних угод для використання новин в Європі з 2019 року, коли Євросоюз провів реформу і переглянув свої закони про авторське право. Зміни в законодавстві дають видавцям право на отримання компенсації за опубліковані на онлайн-платформах фрагменти контенту. 

«Люди довіряють Google в пошуку актуальної та надійної інформації на різних веб-сайтах, а це, в свою чергу, допомагає видавцям, направляючи на їх сайти цінний трафік», - заявив представник компанії в коментарі Financial Times, зазначивши свою готовність платити за підтримку журналістики.

Facebook відмовився від коментарів.

5 лютого Google запустив в Австралії платну новинну платформу News Showcase. У компанії вважають, що це повинно продемонструвати, що немає необхідності вводити закон, що змушує Google платити місцевим постачальникам новин за показ контенту в пошуковій системі. Наразі через запуск новинної платформи процес перемовин триває.

Фото: Pixabay
ms.detector.media