ms.detector.media
MediaSapiens
08.02.2021 10:48
Хунта у М’янмі заблокувала Twitter та Instagram. Ще раніше у країні заборонили Facebook
Хунта у М’янмі заблокувала Twitter та Instagram. Ще раніше у країні заборонили Facebook
Найбільший провайдер у країні, норвезька компанія Telenor, вже виконав вимогу військових

Військові, які  1 лютого прийшли до влади в результаті перевороту в М'янмі, розпорядилися заблокувати на території країни  соцмережі Twitter та Instagram. Про це повідомляє ВВС.

Норвезька компанія Telenor, яка є одним з найбільших  інтернет-провайдерів в країні, підтвердила, що отримала від військових наказ закрити доступ до цих соціальних мереж на невизначений термін. Провайдер зазначив, що вважає такий крок «надлишковим» і таким, що порушує права людини. Самі військові ситуацію поки офіційно не прокоментували.

Французьке агентство AFP посилається на документ, справжність якого не підтверджена, та повідомляє, що рішення про блокування обґрунтовано «смутою, яку вносять в суспільство ці сервіси».

У компанії Facebook, якій належить Instagram,  закликали військових  «відновити зв'язок і дати людям можливість спілкування з родичами і друзями та отримувати важливу інформацію».

Представники Twitter , яких цитує агенція Reuters, в свою чергу заявили, що блокування соцмережі «підриває громадський діалог і порушує права людей бути почутими».

Раніше, 4 лютого, в країні заблокували  Facebook –  хунта зробила це заради «забезпечення стабільності в країні».

Нагадаємо, що 1 лютого військові М'янми взяли країну під свій контроль: затримали главу правлячої партії «Національна ліга за демократію»  Аун Сан Су Чжі, президента М'янми Вин Мьина; 24 члени уряду відправлені у відставку. В країні оголошено надзвичайний стан терміном на рік. Хунта оголосила керівником держави  головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлаіну.

Фото: dw.com/Reuters

ms.detector.media