ms.detector.media
Марина Довженко
22.01.2021 13:41
«1+1» розповів, як Порошенко з родиною розкішно відпочивав і спілкувався російською — моніторинг
«1+1» розповів, як Порошенко з родиною розкішно відпочивав і спілкувався російською — моніторинг
Єдине джерело «новини» — відео з анонімного телеграм-каналу, а з Порошенком поспілкуватись навіть не намагались.

Телеканал «1+1» присвятив сюжет відпочинку лідера «Європейської солідарності» і колишнього президента Петра Порошенка в Еквадорі. Наголос у матеріалі зробили на секретності й дорожнечі відпочинку, а також на тому, що Порошенки спілкувались російською. Єдиним джерелом для матеріалу стало відео з анонімного телеграм-каналу. Про це йдеться в підсумках моніторингу щоденних новин за 11—17 січня.

Сюжет Валерії Ковалінської вийшов в ефір 13 січня: 

 У матеріалі чимало авторських оцінок та специфічних акцентів: «заскочили в аеропорту», «дружина Марина з сумкою елітного бренду "Луї Віттон", «спілкуються російською», «після публікації про відпочинок родини Порошенків серед ночі під охороною поліції Еквадору пасажири яхти терміново покинули борт та переїхали в один з готелів міста». Джерелом відео з аеропорту є анонімний телеграм-канал «Карточный офис». До самого Порошенка або членів його родини з проханням про коментар не звертались — або, принаймні, згадок про це в коментарі немає.

Туристична менеджерка, до якої звернулась авторка сюжету, оцінила відпочинок на Галапагоських островах щонайменше в чотири тисячі доларів із людини. Нагадаємо, Forbes цього року оцінив статки Петра Порошенка в 1,4 мільярда доларів. Також у сюжеті йдеться про яхту, на якій Порошенка нібито бачили місцеві журналісти, та про ділові зустрічі, пов’язані з кондитерським бізнесом колишнього президента.

Ще одна сцена, яку включили в сюжет також із використанням відео анонімного телеграм-каналу — намагання невідомого чоловіка, якого назвали ветераном війни на Донбасі, поговорити з Порошенком і висловити йому претензії щодо розкішного відпочинку. У сюжеті є лише невеликий уривок розмови, втім із інших джерел відомо, що чоловік поводився агресивно і зрештою в Амстердамі, де приземлився літак, обматюкав Порошенка. Анонімний телеграм-канал називає чоловіка «націонал-патріотом Максимом Ярошем із полку Азов» (це реальна людина), не уточнюючи, за яких обставин він опинився в одному літаку з Порошенком. Історію про «напад нациста на Порошенка» широко розповсюдили російські та проросійські українські медіа, зокрема ресурси Анатолія Шарія та Віктора Медведчука.

Більше про тенденції та маніпуляції в новинах минулого тижня читайте в матеріалі Зої Красовської.

Фото: YouTube

ms.detector.media