ms.detector.media
MediaSapiens
12.01.2021 17:51
Керівник корпорації FireEye, яка виявила атаку хакерів на уряд США, отримав листівку «Путін зробив це!». ФБР розпочало розслідування
Керівник корпорації FireEye, яка виявила атаку хакерів на уряд США, отримав листівку «Путін зробив це!». ФБР розпочало розслідування
У березні 2019 року схожу листівку отримав поштою експерт компанії Rand Corporation Тодд Хелмус, який досліджує цифрову пропаганду.

Федеральне бюро розслідувань США почало розслідування після того, як глава компанії FireEye Кевін Манді отримав на домашню адресу листівку з карикатурою і словами «Ей, дивіться, росіяни» і «Путін зробив це!». Як повідомляє Reuters, ФБР з'ясовує, чи може листівка бути пов'язана з російською розвідкою.

Кевін Манді отримав листівку через кілька днів після того, як компанія виявила масштабну кібератаку на федеральні відомства і компанії США, в тому числі на саму FireEye. Як повідомляє Reuters, коли Манді отримав листівку, його компанія не знала, хто стоїть за атакою. Вже згодом американські спецслужби заявили, що до злому, ймовірно, причетні російські хакери. 

У березні 2019 року схожу листівку отримав поштою експерт компанії Rand Corporation Тодд Хелмус, який досліджує цифрову пропаганду. Він опублікував листівку в Twitter і припустив, що її відправили представники Росії. Хелмус розповів, що отримав листівку після того, як дав в Конгресі свідчення про російську тактику дезінформації.

Russian trolls #IRL? Received this card today in the mail. I think the Russians know that I don’t check my Twitter account often. pic.twitter.com/dydVaNmIsf

— Todd Helmus (@Helmus) March 15, 2019

Джерела Reuters повідомляють, що «це нетиповий сценарій для російської служби зовнішньої розвідки», але визнають, що «часи стрімко змінюються». 

У ФБР офіційно не коментували інформацію про розслідування. Представник FireEye відмовився обговорювати отриману листівку. Представники російської влади також поки не поспішають давати коментарі журналістам.

Нагадаємо, кібератака хакерів, яких пов’язують з російськими спецслужбами, торкнулася понад 250 державних установ та найбільших компаній. 

Спершу вважалося, що хакери атакували кілька десятків компаній та відомств.  Зокрема, даними компанії Microsoft за станом на 17 грудня, жертвами атаки стали 40 організацій. Однак після того, як Amazon і Microsoft провели власні дослідження, кількість жертв атаки суттєво зросла.

У Білому домі визнали, що їм так і не вдалося з’ясувати цілі Росії, яка ймовірно стоїть за цією атакою.

Атаку на федеральні органи пов’язують з діяльністю хакерської групи APT29 або Cozy Bear, яку звинувачують у зв’язках зі службою зовнішньої розвідки РФ.

Фото: Tony Gentile / Reuters / Scanpix / LETA

ms.detector.media