ms.detector.media
MediaSapiens
12.01.2021 10:55
П'ять причин видалити Telegram зі свого смартфону назавжди — VICE
П'ять причин видалити Telegram зі свого смартфону назавжди — VICE
Про перехід на Telegram заговорили після того, як WhatsApp оголосив, що збирає нові дані користувачів.

У західному світі вирують дискусії, на який месенджер варто перейти після того, як WhatsApp оголосив, що збирає нові дані користувачів. Частина людей почала схилятися до Telegram. Цей застосунок позиціонує себе як кращу альтернативу WhatsApp та іншим месенджерам. Видання Texty.org.ua з посиланням на VICE наводить п'ять причин, чому Telegram не може стати альтернативою WhatsApp.

Наскрізне шифрування не є автоматичним

Наскрізне шифрування гарантує, що прочитати повідомлення може виключно відправник і отримувач, а інші люди, які можуть перехоплювати дані, побачать їх лише як безглуздий набір символів. WhatsApp автоматично пропонує таке шифрування з 2016 року – а Telegram ні.

Чати на Telegram шифруються, лише якщо ви особисто активуєте "таємний чат" для кожного конкретного контакту. Але якщо хтось з-поза вашого списку контактів напише вам і, скажімо, спитає, чи не продаєте ви траву – ваш чат більше не в безпеці, навіть якщо ви активували опцію для всіх, кого знаєте. Групи та канали Telegram також не шифруються за замовчанням.

Telegram має доступ до ваших контактів і метаданих

Перш ніж відправити будь-кому повідомлення в Telegram, ви маєте надати програмі доступ до вашого списку контактів – точнісінько так само, як і WhatsApp.

Все це дає програмі змогу збирати дані людей, які навіть не підписувалися на використання послуг. Інші програми, як-от Signal, знайшли спосіб збирати ці дані, анонімізуючи їх. Натомість Telegram навіть не відповів на запитання, чому він не застосовує подібний метод.

Так само як і WhatsApp, Telegram також збирає метадані – включно з вашою айпі-адресою та типом пристрою – та зберігає ці дані до року. Адреси ай-пі можна використати для ідентифікації людини та навіть її пересування у просторі.

Telegram толерує нацистів і конспірологів

Багато ультраправих екстремістів і груп, що сповідують теорії змови, перебралися на Telegram після того, як їх викинули з Facebook, Instagram та Youtube. Нині платформа Telegram є базою для німецьких заперечувальників Covid-19, які часто перетинаються з прихильниками екстремістських ідеологій, як-от з антисемітами та прихильниками теорії змови Qanon. Раніше розслідування також показало, як на Telegram вільно циркулює неонацистська музика.

Групи та канали не є безпечними

Групи та канали в Telegram доволі зручні для мобілізації великих натовпів. Вони можуть містити сотні й тисячі акаунтів, мають велику місткість хмарного сховища для відео й аудіо та дають напіванонімність користувачам. Саме тому Telegram використовували активісти великих протестних рухів, як-от у Гонконгу та Білорусі, – любить нагадувати нам Дуров.

Telegram непрозорий

Усупереч неодноразово заявленій відданості демократичним цінностям і свободі слова, Telegram не відповів на жодне з поставлених запитань. Команда Vice контактувала з компанією у лютому й потім у серпні 2020 року – й тоді також не дістала відповідей на запитання (щодо попередніх розслідувань).

Висновок: кидайте Telegram

Telegram користується успіхом як гібрид між застосунком для листування та соціальною мережею, але він всього-на-всього не є вдалим вибором, якщо вам потрібне надійне та безпечне спілкування. Наприклад, програми Signal, Threema та Wire кращі – хоча жодна з них не є досконалою.

Нагадаємо, месенджер WhatsApp передаватиме персональні дані користувачів компанії Facebook. Користувачі мають погодитись на нову угоду до 8 лютого, інакше месенджер у них не працюватиме.

Фото: Pixabay

ms.detector.media