ms.detector.media
MediaSapiens
28.12.2020 18:25
AstraZeneca заявила, що її вакцина буде ефективна проти нового штаму коронавірусу
AstraZeneca заявила, що її вакцина буде ефективна проти нового штаму коронавірусу
Компанія також сподівається підвищити ефективність своєї вакцини з 70% до 95%

Виконавчий директор AstraZeneca Паскаль Соріо повідомив що, на думку дослідників, вакцина буде ефективна проти нового штаму вірусу, що викликає швидке поширення інфекції в Великій Британії. Про це повідомляє АР.

Відповідаючи на питання про ефективність вакцини проти нового штаму, Соріо сказав: «Поки що ми думаємо, що вакцина буде ефективною. Але ми не можемо бути впевнені в цьому, тому ми зараз ми працюємо над перевіркою».

Деякі висловили стурбованість тим, що вакцина AstraZeneca, яка розробляється в Оксфордському університеті, може бути не так ефективна, як вакцина Pfizer, якою вже прищеплюють жителів Великої Британії та інших країн. Дослідження показують, що вакцина AstraZeneca приблизно на 70% запобігає захворюваність коронавірусній інфекцією. У той же час, виробник вакцини Pfizer заявив про ефективність 95%. Соріо, коментуючи ці побоювання, сказав:

«Ми думаємо, що з'ясували, як домогтися ефективності, яка після введення двох доз нашої вакцини не поступається всім іншим», - сказав Соріо. І пообіцяв, що найближчим часом нові дослідження ефективності вакцини будуть опубліковані. Очікується, що AstraZeneca, буде схвалена владою Великої Британії до масового застосування на цьому тижні. Вакцинація може початися в середині січня.

Нагадаємо, 19 грудня британська влада заявили, що з'явився штам кронавірусу: він на 70% заразніший і швидше поширюються. При цьому немає доказів того, що новий вид вірусу викликає більш важкий перебіг хвороби.

Влада Великої Британії ввела суворі обмеження в тих районах країни, де різко збільшилася кількість хворих. Ці обмеження торкнулися близько 24 мільйонів чоловік або 43% населення країни. Зачинені непродуктові магазини, перукарні і розважальні центри; ресторани та паби працюють тільки на винос, заборонені масові заходи в приміщеннях.

Багато країн заборонили в'їзд з Великобританії, але з тих пір про випадки зараження новим варіантом коронавірусу повідомлялося в десятках країн по всьому світу.

24 грудня представники ВООЗ заявили, що більше 600 000 чоловік отримали першу з двох доз вакцини Pfizer.

Фото: Stefan Rousseau / PA via AP

ms.detector.media