ms.detector.media
MediaSapiens
16.12.2020 17:28
Українські ЗМІ у своїх публікаціях найчастіше посилаються на Facebook — дослідження
Українські ЗМІ у своїх публікаціях найчастіше посилаються на Facebook — дослідження
На другому місці за кількістю посилань Telegram, на третьому - Instagram.

У кожній десятій публікації в українських ЗМІ є посилання на соціальну мережу або месенджер як джерело інформації. Про це свідчить дослідження онлайн-системи медіа-моніторингу Semantrum.

Дослідження тривало з січня по листопад 2020 року і охопило майже 22 млн публікацій в українських ЗМІ. Всього було проаналізовано публікації у 6135 ЗМІ, серед яких - телеканали, друковані ЗМІ та інтернет ЗМІ.

За даними дослідження, українські журналісти найчастіше посилаються на 8 соціальних мереж - Facebook, Telegram, Instagram, YouTube, Twitter, Viber, TikTok та Reddit.

Найчастіше українські журналісти посилалися на Facebook (47%). На другому місці Telegram (22,36%), на третьому - Instagram (17,91%). Найбільше посилань на Facebook було у березні, на Telegram - у серпні, на Instagram - у квітні.

При цьому найчастіше на соціальні мережі посилались дуже великі (16%) та великі ЗМІ (11,63%). У публікаціях середніх і маленьких ЗМІ посилань на соціальні мережі менше - 6,59% та 6,17%.

Згідно з методикою дослідження, дуже великими є ЗМІ, де кількість відвідувачів складає понад 7 млн на місяць, великими - від 1,5 млн до 7 млн, середніми - від 100 тисяч до 1,5 млн на місяць, маленькими - менше 100 тисяч відвідувань на місяць.

Щодо розподілу за тематиками, то на Facebook найчастіше посилаються ЗМІ, які пишуть про економіку та бізнес, на Telegram - ЗМІ, які пишуть на медичну тематику, а на Instagram найчастіше посилаються ЗМІ, що пишуть про спорт, а також жіночі видання. На Reddit найчастіше посилаються видання, які пишуть про науку та технології.

Нагадаємо, за даними дослідження ІМІ, дві третини всієї інформації про коронавірус в українських ЗМІ припало на офіційні зведення і різноманітні офіційні повідомлення. Лише 3% всіх матеріалів про коронавірус складає інформація від експертів та лікарів.

Фото: Unsplash

ms.detector.media