ms.detector.media
Марина Довженко
08.12.2020 15:43
Представники «ЄС» і «Слуги народу» в прямому ефірі домовилися змінити законодавство про фальсифікацію вакцин — моніторинг
Представники «ЄС» і «Слуги народу» в прямому ефірі домовилися змінити законодавство про фальсифікацію вакцин — моніторинг
Олексій Гончаренко і Михайло Радуцький порозумілись у студії «Свободи слова Савіка Шустера».

Народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко та представник «Слуги народу» Михайло Радуцький у студії «Свободи слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна» публічно домовилися про необхідність змінити законодавство, посиливши відповідальність за фальсифікацію вакцин. Про це йдеться в моніторингу політичних токшоу за 30 листопада — 3 грудня 2020 року.

Оскільки вакцини не вважаються «сильнодіючим лікарським засобом», вони не підпадають під дію законодавства про фальсифікацію, що загрожує серйозною відповідальністю. За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, щоб відбити у фальсифікаторів бажання підробляти вакцини, достатньо додати в закон одне слово. З’ясувавши це під час токшоу, Гончаренко й Радуцький домовилися разом змінити законодавство. «Вже у понеділок внесемо, консенсусно проголосуємо», — запевнив представник монобільшості і медик Михайло Радуцький. «За правильні речі тільки разом», — сказав представник «Європейської солідарності». Щоправда, станом на 8 грудня законопроєкт, про який домовились депутати, на розгляд парламенту не внесли.

Глядачам також показали онлайн-реєстр, у якому можна перевірити справжність медикаментів. Міністр Максим Степанов уже з наступного року обіцяв почати тестування системи 2D-кодування для захисту від підробок. А засновниця громадської організації «Ліки контроль» Наталя Гуран розповіла про простіші системи, які вже спрацювали, зокрема у Нігерії. Глядачів «Свободи слова» закликали не купувати вакцини в інтернеті, а робити щеплення лише у ліцензованих клініках.

Більше про рідкісні приклади конструктиву та значно більш поширені маніпуляції у токшоу минулого тижня читайте в огляді Ярослава Зубченка.

Фото: Детектор медіа

ms.detector.media