ms.detector.media
MediaSapiens
02.12.2020 13:33
Канада планує змусити Google та Facebook платити податки з 2022 року
Канада планує змусити Google та Facebook платити податки з 2022 року
Очікується, що за п’ять років податок принесе в бюджет Канади $3,4 млрд.

Канада з 2022 року планує запровадити податок на корпорації, що надають цифрові послуги. В першу чергу йдеться про корпорації Facebook та Google. Про це з посиланням на міністерство фінансів Канади повідомляє Reuters.

У Мінфіні Канади відмічають, що зараз Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР  об'єднує 35 найбільш економічно розвинених країн світу — більшість держав Європейського Союзу, США, Австралія, Швейцарія, Норвегія, Південна Корея, Японія та інші, - MediaSapiens) розробляє загальний підхід щодо оподаткування технічних гігантів. Однак у Канаді вважають, що робота триває надто повільно.

Податок на Facebook та Google введуть з 1 січня 2022 року. Він діятиме до тих пір, поки ОЕСР не розробить загального податку на IT-компанії. Очікується, що за п’ять років податок принесе в бюджет Канади $3,4 млрд.

«Канада буде діяти в односторонньому порядку і застосує податок до великих транснаціональних цифрових корпорацій, щоб вони платили належну частку до бюджету, як і будь-яка інша компанія, що працює в Канаді. Ми хочемо, щоб податкова система була справедливою, де кожен платить свою справедливу частку», - заявила міністр фінансів Христя Фріланд.

Разом з тим, податками не будуть обкладати стартапи і компанії, що розвиваються.

Нагадаємо, 165 компаній і галузевих асоціацій закликають антимонопольні органи Європейського Союзу зайняти жорсткішу позицію щодо Google. Вони вважають, що технологічний гігант з США несправедливо віддає перевагу своїм власним сервісам при пошуку в Інтернеті.

Фото: Unsplash

ms.detector.media