ms.detector.media
MediaSapiens
20.11.2020 18:05
Pfizer подала заявку на прискорену реєстрацію своєї вакцини від COVID-19 у США
Pfizer подала заявку на прискорену реєстрацію своєї вакцини від COVID-19 у США
До кінця 2020 року компанія планує поставити 50 млн доз вакцини від COVID -19.

Німецька компанія BioNTech і американська Pfizer подали заявку на прискорену реєстрацію своєї вакцини від коронавірусу в Управління за санітарним наглядом США (FDA). Про це повідомляє Associated Press.

У випадку, якщо FDA схвалить заявку у встановлені терміни, то перші поставки BNT162b2 в США почнуться вже у 2020 році. Після цього вакцину планують зареєструвати в Євросоюзі, Великій Британії, Австралії, Канаді та Японії. 

До кінця 2020 року Pfizer планує випустити 50 млн доз вакцини, а вже в 2021 році до 1,3 млрд доз. BioNTech і Pfizer розраховують, що почнуть поставки вже через кілька годин після підтвердження реєстрації.

Натомість фахівці FDA зазначають, що у разі екстреної реєстрації вакцина буде вважатися експериментальною, а не остаточно схваленою. 

Нагадаємо, фармакологічна компанія Pfizer відзвітувала про попередні результати третього етапу випробувань вакцини від коронавірусу. Згідно з даними дослідження, в учасників випробувань, які отримали вакцину, COVID-19 траплявся на 90% рідше, ніж у тих, кому давали плацебо.

Це перша вакцина, ефективність якої була доведена під час клінічних випробувань.

Крім того, сьогодні на третій, завершальній, стадії дослідження знаходиться декілька вакцин від коронавірусу. Серед них - вакцини компаній AstraZeneca і Johnson & Johnson, а також кілька китайських вакцин. Також клінічні випробування вакцини почав Ізраїльський інститут біологічних досліджень, підпорядкований Міністерству оборони країни. Якщо дослідження на добровольцях пройдуть успішно, то вже влітку 2021 року очікують на випуск власної вакцини.

При цьому в ВООЗ вважають, що масової вакцинації від коронавірусу слід очікувати не раніше середини 2021 року. Щоб перейти до масової вакцинації від COVID-19, ВООЗ має переконатись, що вакцина достатньо безпечна та ефективна.

Фото: Unsplash

ms.detector.media