ms.detector.media
MediaSapiens
10.11.2020 17:35
У кожного п'ятого хворого на коронавірус згодом діагностували психічні захворювання — вчені
У кожного п'ятого хворого на коронавірус згодом діагностували психічні захворювання — вчені
У пацієнтів, які мають психічні хвороби, на 65% більше шансів отримати позитивний результат тесту на COVID-19.

У 18% пацієнтів, у яких був позитивний тест на COVID-19, діагностується психічне захворювання, таке як тривога, депресія або безсоння протягом трьох місяців після позитивного тестування на вірус. Про це заявляють дослідники Центру біомедичних досліджень охорони здоров'я Оксфорда та Національний інститут медичних досліджень Великої Британії. 

Крім того, за результатами дослідження у пацієнтів, які мають психічні хвороби, на 65% більше шансів отримати позитивний результат тесту на COVID-19. При цьому не має значення вік, стать і раса.

«Це дуже несподіване відкриття і воно потребує подальшого розслідування. Але ті дані, що в нас є дозволяють включити психічні розлади до переліку факторів ризику для COVID-19», – вважає один з авторів дослідження, доктор Макс Таке.

Науковці дійшли таких висновків після вивчення 70 млн медичних карт США, а також понад 62 тисячі випадків захворювання на COVID-19, які не вимагали перебування в лікарні або екстреного відвідування відділення.

За три місяці після діагностики коронавірусу у 5,8% пацієнтів вперше було зафіксовано діагноз психічного захворювання у порівнянні з 2,5% до 3% пацієнтів у групах порівняння, які не мали підтвердженого коронавірусу. Тобто маємо справу з подвоєнням ризиків.

Пол Харрісон, професор психіатрії з Оксфордського університету, заявив, що потрібні додаткові дослідження, щоб встановити, чи може діагноз психічного розладу бути безпосередньо пов'язаний із зараженням коронавірусом.

Дослідження показують, що люди з біднішим соціально-економічним середовищем частіше страждають психічним захворюванням. Бідність також збільшує вплив коронавірусу через такі фактори, як перенаселеність житла та небезпечні умови праці.

«Так само, малоймовірно, що COVID-19 може мати прямий вплив на ваш мозок та ваше психічне здоров’я. Але я думаю, що це знову-таки має бути науково доведено», – сказав Гаррісон.

Нагадаємо, штучний інтелект допоміг виявити 116 симптомів коронавірусу. Серед найпоширеніших симптомів - лихоманка, пневмонія, втрата смаку, сухість очей, кропив'янка. Крім того, чимало симптоми пов'язані з мозком і нервовою системою, в тому числі запаморочення, втрата пам'яті і галюцинації. Подібних симптомів налічується понад 30.

Також частина хворих на коронавірус стикаються з довготривалими проблемами шкіри - висипами, кропив’янкою та набряками пальців ніг. За даними дослідження, у деяких пацієнтів проблеми зі шкірою можуть тривати до п’яти місяців, однак у середньому вони зникають за 12 днів. 

Фото: Unsplash

ms.detector.media