ms.detector.media
MediaSapiens
29.10.2020 11:36
Очільники Twitter, Google і Facebook взяли участь у слуханнях Сенату щодо цензури в інтернеті
Очільники Twitter, Google і Facebook взяли участь у слуханнях Сенату щодо цензури в інтернеті
Дискусія точилась довкола статті 230 закону 1996 року, яка захищає соціальні мережі від кримінального переслідування за контент.

28 жовтня у Сенаті відбулися слухання щодо права інтернет-компаній обмежувати доступ до контенту, який вони вважають дискримінаційним чи непристойним, а також щодо відповідальності компаній за контент, який розміщують користувачі. У засіданні взяли участь глава Facebook Марк Цукерберг, глава Twitter Джек Дорсі та глава Google Сундар Пічаї, повідомляє Reuters.

Дискусія точилась довкола статті 230 закону 1996 року про пристойність у сфері комунікації. Вона захищає соціальні мережі від кримінального переслідування за контент, опублікований користувачами. Соцмережі в ньому розглядалися як «майданчики», а не творці контенту. Експерти називають це положення «26 слів, які створили інтернет».

Чинна редакція статті 230 не влаштовує ані республіканців, ані демократів. Перші хочуть покласти на компанії більше відповідальності за управління контентом і цензуру на своїх платформах. Водночас демократи прагнуть ввести відповідальність компаній за поширення дезінформації та політичної реклами, що вводить в оману.

Під час слухань республіканці звинуватили корпорації у вибірковій цензурі проти консерваторів. Одним із найактивніших критиків Twitter був сенатор-республіканець Тед Круз. Його розлютило, що соціальна мережа блокувала поширення статті видання New York Post про листування сина Джона Байдена.

«Хто, чорт забирай, обрав вас і доручив вам вирішувати, що дозволено повідомляти ЗМІ і що дозволено чути американському народу?» — запитав він Джека Дорсі. 

"Mr. Dorsey, who the hell elected you and put you in charge of what the media are allowed to report and what the American people are allowed to hear." https://t.co/cZIR7D4dNs

— Senator Ted Cruz (@SenTedCruz) October 28, 2020

У свою чергу, керівники IT-гігантів заявляють заявили, що 230-а стаття має ключове значення для свободи слова в інтернеті, і її скасування змусить людей переглянути принципи спілкування в мережі. Однак також вони погодилися з тим, що компанії мають нести відповідальність за контент, якщо самі є видавцями.

Президент США під час засідання написав у своєму Twitter, що в США немає свободи слова, існує тиск, а також фейкові новини.

«За останні два тижні стало відомо так багато про те, наскільки корумповані наші ЗМІ, а тепер і високі технології, які, можливо, навіть гірші. Скасувати розділ 230», — закликав він.

Нагадаємо, 28 травня президент США Дональд Трамп підписав указ, який дозволить подавати в суд на соціальні мережі. Свої дії він аргументував тим, що хоче захистити свободу слова від «однієї найбільших загроз в історії США». 

Указ Трампа фактично спрямований на те, аби чинити тиск на регуляторів, включаючи Федеральну комісію з комунікацій і Федеральну торговельну комісію, аби там розробили нові правила.

Там ознайомилися з документом і кажуть, що в ньому соціальні мережі також обвинувачують у «використанні непослідовних, ірраціональних та необґрунтованих виправдань з метою цензури або іншого покарання щодо висловлювань американців». І окремо Google – за те, що компанія допомагає китайському уряду стежити за своїми громадянами, Twitter – за поширення китайської пропаганди, і Facebook – за отримування прибутків від китайської реклами.

Фото: Pixabay

ms.detector.media