ms.detector.media
MediaSapiens
26.10.2020 10:56
На Сумщині знайшли фейкову дільницю. Туди прийшло більше виборців, ніж на справжню
На Сумщині знайшли фейкову дільницю. Туди прийшло більше виборців, ніж на справжню
Людей приваблювали музикою, а також заздалегідь надіслали запрошення.

У Сумській області виявили фейкову дільницю. Вона працювала у селі Соснівка, Конотопського району Попівської ОТГ, повідомила Ольга Айвазовська, голова правління громадянської мережі «Опора», що слідкувала за проведенням місцевих виборів-2020.

«Працює незаконна ДВК, яка організовує голосування до сільської ради, громади, яка відмовляється входити до складу ОТГ. Діє вона за ідентичним номером, як і дійсна ДВК – 590211», – розповіла Айвазовська.

Бюлетені для голосування організатори надрукували самостійно. Біля фейкової дільниці грала музика, а людей запрошували голосувати.

На «самопроголошеній» дільниці явка виявилась більшою, ніж на справжній, що розміщена в глибині села. За словами Айвазовської, «біля неї нічого не відбувається, люди не знають, що туди насправді треба йти». Правоохоронці встановили, що селянам також розсилали запрошення голосувати за адресою фейкової дільниці.

Поліція перебувала під дільницею та отримала дозвіл прокуратури на вхід до приватної будівлі для проведення слідчих дій. За оцінками юристів «Опори», було порушено статтю 353 Кримінального кодексу України про самовільне присвоєння владних повноважень чи звання службової особи, у даному випадку – членів виборчих комісій.

Організаторам фейкової дільниці може загрожувати штраф до ста неоподаткованих мінімумів, арешт на строк до шести місяців чи обмеження волі – до трьох років.

Також відомо, що Конотопський відділ поліції розпочав кримінальне провадження за статтею 157 про «перешкоджання здійснення виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача». Слідство триває.

Фото: Національна поліція

ms.detector.media