ms.detector.media
MediaSapiens
23.10.2020 15:45
Facebook і Twitter заблокували ексдипломата Теліженка, який допомагав Джуліані збирати компромат на Байдена
Facebook і Twitter заблокували ексдипломата Теліженка, який допомагав Джуліані збирати компромат на Байдена
Теліженко стверджував, що український уряд співпрацював з демократами під час передвиборчої кампанії 2016 року, прагнучи перешкодити перемозі Трампа.

Facebook і Twitter заблокували сторінки колишнього українського дипломата, який допомагав особистому адвокату президента Трампа Рудольфу Джуліані збирати в Україні інформацію, яка могла б нашкодити колишньому віцепрезиденту Джо Байдену на виборах 2020 року. Про це повідомляє «Європейська правда». 

Сторінки Теліженка не знаходяться через пошук в обох соцмережах. Сторінка Facebook, на фото з якої неодноразово посилалися українські ЗМІ (facebook.com/TelizhenkoAndr), недоступна. 

Twitter-сторінка Теліженка (Andrii Telizhenko @AndriyUkraineTe) тепер відображається з написом «такого профілю не існує», а вбудовані у публікації давніші твіти Теліженка - «цей твіт опублікував профіль, який більше не існує». 

На початку жовтня держдепартамент США анулював візу експрацівнику посольства України у Вашингтоні Андрієві Теліженку. При цьому держдеп не оголошував про своє рішення публічно, оскільки дані про видачу й анулювання віз є конфіденційними. Українській стороні про скасування візи Теліженку стало відомо тоді, коли той спробував придбати квиток на літак із Києва до Нью-Йорка.

За даними CNN, в американських посадових колах також зазначило, що нині адміністрація США розглядає можливість введення персональних санкцій проти Теліженка та оголошення його «російським агентом».

Раніше такий статус і санкції наклали на народного депутата України Андрія Деркача, який також співпрацював з адвокатом Трампа Джуліані. Обґрунтуванням цьому рішенню стала підозра у спробі втручання Деркача у виборчий процес у США.

Депутат активно поширює теорію про те, що Байден на посаді віцепрезидента США користувався службовим становищем для забезпечення свого сина Гантера роботою в Україні, а також начебто тиснув на українську владу.

Щодо Теліженка, то він працював у посольстві України у Вашингтоні з грудня 2015 року по червень 2016 року. Він відіграв головну роль у просуванні популярної в правих колах теорії про те, що український уряд співпрацював з демократами під час передвиборчої кампанії 2016 року, прагнучи перешкодити перемозі Трампа.

Дані про втручання України в перебіг виборчої кампанії 2016 року у США на початку 2017 року з'явилися на сторінках видання Politico в статті «Спроби України саботувати Трампа нашкодили їй самій» журналіста Кеннета Фогеля.

Фогель, посилаючись на слова колишнього співробітника посольства України в США Андрія Теліженка, заявив, що посольство нібито тісно співпрацювало з Олександрою Чалупою, американкою українського походження, тісно пов'язаною з Демократичною партією США, допомагаючи їй збирати викривальні матеріали на члена виборчого штабу Трампа Пола Манафорта.

У статті стверджують, що посольство сприяло Чалупі, яка теж стала важливим джерелом інформації для ЗМІ США і Демократичної партії про Манафорта. Манафорту на хвилі повідомлень ЗМІ про зв'язки з Росією довелося залишити посаду в штабі Трампа.

Уряд України відкидає усі звинувачення у втручанні у вибори в США 2016 року.

Нагадаємо, Facebook видалила акаунт українського нардепа Андрія Деркача після того, як він анонсував «компромат» на Байденів. У Facebook заявили, що нардеп таким чином порушив правила соцмережі і нібито закликав втручатися у виборчий процес.

Фото: CNN

ms.detector.media