ms.detector.media
MediaSapiens
22.10.2020 13:33
Японські вчені довели ефективність носіння масок в боротьбі з COVID-19
Японські вчені довели ефективність носіння масок в боротьбі з COVID-19
Найефективнішими виявилися респіратори N95 - вони захищать від 79% вірусів.

Дослідники з Японії підтвердили ефективність масок в боротьбі з коронавірусом. До таких висновків дійшла група науковці з Токійського університету на чолі Каваокі Йошіхіро. Для цього вони використовували справжні коронавіруси і манекени, повідомляє видання NHK.

Згідно з даними видання, науковці  для дослідження використали два манекени - один манекен «чхав», а інший за допомогою спеціальних механізмів «вдихав» повітря, імітуючи таким чином дихання людини.

Коли науковці одягли на другий манекен маску з тканини, то кількість вірусів, які він поглинув зменшилася на 17%. Хірургічна маска виявилась ефективнішою - манекен поглинув на 47% менше вірусів. Найбільш ефективним виявився респіратор N95. Він зменшив кількість вірусів, які поглинув манекен на 79%.

Коли дослідники вдягли тканинну маску на манекен, який поширює віруси, то кількість вірусів, які він поширює, зменшилася на 70%.

Як стверджує професор Каваокі, носіння масок не може повністю запобігти передачі вірусів, однак може суттєво зменшити можливості для передачі.

«Наше дослідження в лабораторних умовах з використанням справжніх коронавірусів довело, наскільки важливо носити маску», - заявив професор.

Нагадаємо, носіння масок може значно знизити вірусне навантаження під час епідемії COVID-19. Краплі осідають на масці і до дихальних шляхів долітає набагато менше життєздатних вірусних частинок. Через це значно зростає можливість перенести хворобу безсимптомно. Таку гіпотезу висунули британські вчені Моніка Ганді та Джордж Резерфорд.

Фото: Pixabay

ms.detector.media