ms.detector.media
MediaSapiens
20.10.2020 14:03
В Європі додатки для відслідковування COVID-19 об'єднають в єдину систему «Шлюз»
В Європі додатки для відслідковування COVID-19 об'єднають в єдину систему «Шлюз»
До системи вже підключили додатки з Німеччини, Ірландії та Італії. На черзі - додатки з Чехії, Данії, Латвії та Іспанії.

У країнах Європейського Союзу запустили систему взаємодії мобільних додатків для відстеження контактів і ланцюжків зараження COVID-19. Про це повідомляється в заяві Єврокомісії.

«Держави-члени запустили свої додатки для добровільного відстежування контактів і попередження, а ми їх підтримали, забезпечивши безпечну взаємодію додатків», - оголосив комісар ЄС з єдиного ринку Тьєррі Бретон, повідомляючи про початок роботи загальноєвропейської системи Gateway («Шлюз»).

За даними Єврокомісії, додатки вже завантажили близько 30 мільйонів осіб.

У понеділок до системи вже підключилися перші національні програми: Corona-Warn-App в Німеччині, tracker COVID в Ірландії і Immuni в Італії. Іншу групу додатків планують підключити до сервісу наступного тижня після протокольних тестів. Це чеська eRouska, данська Smitte stop, латвійська Apturi COVID і іспанська Radar Covid. Наступні підключення очікуються в листопаді.

Як стверджують в Комісії, «Шлюз» забезпечує безперебійну роботу додатків за межами країни. Таким чином, користувачам буде достатньо встановити лише один додаток, щоб він працював у всіх країнах ЄС.

При цьому система не дозволяє ідентифікувати окремих осіб, а також відстежувати місце розташування або переміщення пристроїв, а сама інформація зашифрована, зберігається в мінімальному обсязі і тільки до тих пір, поки це необхідно для відстеження інфекцій.

Більшість держав ЄС вирішили запустити додатки для відстеження контактів і попередження COVID-19. В цілому 20 програм, заснованих на децентралізованих системах, можуть взаємодіяти через європейський "Шлюз".

Нагадаємо, Норвегія планує розробити мобільний додаток, який би відслідковував коронавірус. При цьому планують використати технології, розроблені Apple та Google. 

Фото: Pixabay

ms.detector.media