ms.detector.media
MediaSapiens
15.10.2020 12:44
У Франції вводять комендантську годину через спалах коронавірусу. За порушення — штраф 135 євро
У Франції вводять комендантську годину через спалах коронавірусу. За порушення — штраф 135 євро
Обмеження починають діяти з суботи, 17 жовтня.

Президент Франції Емманюель Макрон розпорядився ввести комендантську годину в Парижі і найбільших містах країни. Комендантська година вводиться мінімум на чотири тижні з 21:00 до 06:00 починаючи з суботи, 17 жовтня. Про це повідомляє BBC.

Крім столиці, комендантська година торкнеться восьми великих міст країни - Марселя, Ліона, Лілля, Гренобля, Тулузи, Монпельє, Руана і Екс-ан-Прованса. В них мешкає третина населення Франції - 22 млн з 67 млн.

Як повідомив Макрон, під час комендантської години будуть закриті ресторани і заборонені приватні візити. Також буде заборонено перебувати поза домом без поважної причини після 21:00. Штраф за порушення складатиме 135 євро.

При цьому школи і громадський транспорт продовжуватимуть працювати.

«Ситуація під контролем, хоча й викликає тривогу. Влада не має наміру закривати економіку: школи і університети повинні бути відкриті, громадяни повинні мати можливість нормально працювати», - заявив Макрон.

Такі заходи, на думку уряду Франції, мають зменшити поширення коронавірусу, адже у жовтні у Франції щодня фіксують близько 20 тисяч нових випадків захворюваності на COVID-19.

Нагадаємо, у столиці Іспанії Мадриді ввели 15-денний надзвичайний стан, щоб знизити рівень зараження коронавірусу. Обмеження пересування ввели в Мадриді і в девʼяти довколишніх містах. 

Фото: Reuters

ms.detector.media