ms.detector.media
MediaSapiens
09.09.2020 20:24
У Білорусі держканал показав сюжет на підтримку Лукашенка, у якому видав росіянина за «білоруса»
У Білорусі держканал показав сюжет на підтримку Лукашенка, у якому видав росіянина за «білоруса»
Чоловік у сюжеті розповідає про «свободу», що дав Олександр Лукашенко.

Державний телеканал «Беларусь 1» показав сюжет про акцію на підтримку чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка, у якому видав громадянина Росії, члена Комуністичної партії РФ Антона Тарасова за «небайдужого білоруса». Про це 9 вересня повідомив білоруський портал Reformation.

Ввечері 8 вересня кілька десятків людей під червоно-зеленим прапором Білорусі, червоними й чорно-помаранчевими прапорами «Национально-освободительного движения» пройшли від площі Перемоги до площі Незалежності в Мінську.

«Біля площі Перемоги в Мінську зібралися небайдужі білоруси, які проти втручання у внутрішні справи нашої держави, проти фейків і розколу суспільства», – сказав кореспондент БТ у сюжеті та назвав символіку в руках учасників ходи «національною».

Одним з героїв репортажу став чоловік, який розповідає про «свободу», що дав Олександр Лукашенко. «Ось я кажу, що такі люди, якими маніпулюють західні канали, телеграми, за все хороше, проти всього поганого. Але це просто нісенітниця й базікання. А, якщо покопатися глибше – я їздив до них на мітинги опозиційні. Питав у них: "А що ви хочете?". Вони кажуть: "А ми не знаємо, ми просто прийшли за любов, за мир". Так? А що за цим криється, незрозуміло. Лукашенко дав свободу таку, яку не дав ніхто в світі свободу. А вони хочуть ще більшу свободу. Яку, вони самі не розуміють», – сказав він.

Цей чоловік виявися росіянином Антоном Тарасовим, який живе в Москві й веде блог на Youtube. Він також член Комуністичної партії РФ, від якої балотувався до Держдуми Росії.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За попередніми результатами, Олександр Лукашенко здобув понад 80%, а кандидатка від опозиції Світлана Тіхановська — близько 10%. Проте вона відмовилася визнавати офіційні результати виборів і закликала людей протестувати.

У різних містах країни розпочалися протести, які влада жорстоко придушує, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі.

Білоруське телебачення необ'єктивно висвітлює протести в країні, а також не показує кадрів жорстоких побиттів і затримань протестувальників. На трьох державних білоруських телеканалах - «Беларусь 1», «Беларусь 24» і СТВ - у випусках новин протестувальників називали «п’яницями», «алкоголіками», «наркоманами», яким протистоять «сили правопорядку». Крім того, 20 серпня стало відомо, що на білоруському державному телеканалі СТВ почали показувати пропагандистський ролик про опозиційну кандидатку в президенти Світлану Тіхановську.

Фото: Reformation

ms.detector.media