ms.detector.media
Марина Довженко
07.09.2020 13:42
У Шустера намагались зам’яти історію з «вагнерівцями», а на Прямому її роздмухували — моніторинг
У Шустера намагались зам’яти історію з «вагнерівцями», а на Прямому її роздмухували — моніторинг
На «Україні» адепти історії про зірвану спецоперацію були в меншості, зате «Ехо України» дозволило їм відігратись і звинуватити владу у зраді.

У двох політичних токшоу 4 вересня обговорювали історію з затриманими у Білорусі та відправленими згодом до Росії бойовиками приватної військової компанії Вагнера, яких начебто намагалась виманити та захопити Служба безпеки України. Якщо у «Свободі слова Савіка Шустера» на «Україні» більшість учасників заперечували правдивість цієї версії, то програма «Ехо України» на Прямому каналі давала слово переважно її прибічникам. Про це йдеться в моніторингу політичних токшоу на українських телеканалах за 31 серпня — 4 вересня 2020 року.

Народний депутат України від «Європейської солідарності» Володимир Ар’єв у студії Прямого сказав, що оперативні працівники, які готували спецоперацію з захоплення «вагнерівців», готові свідчити тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради, якщо вона буде створена, як вимагає ЄС. А його колега по фракції Олексій Гончаренко ствердив, що має авіаквитки «вагнерівців», і переказував свідчення бойовиків. За словами Гончаренка, влада вже начебто почала знищувати докази існування спецоперації, а небажання «Слуги народу» делегувати своїх представників до комісії начебто свідчить, що владі є що приховувати. Учасники програми дійшли висновку, що в Україні опинились під загрозою будь-які спецоперації секретних служб, адже їх можуть зірвати рішенням офісу президента.

Тим часом у студії «Свободи слова Савіка Шустера» Гончаренко також намагався представити документи, пов’язані з операцією, але не зміг ефективно донести цю інформацію до слухачів. Більшість учасників дискусії опонували йому й доводили, що спецоперація — вигадка, а також закликали не підривати репутацію української розвідки. Прибічниками офіційної версії, за якою спецоперації насправді не було, виявились експрезидент Леонід Кравчук, колишні голови Служби безпеки України Ігор Смешко та Валентин Наливайченко, а також нардеп від «Опозиційної платформи — За життя» Нестор Шуфрич. Хоча його однопартієць Олександр Качний на Прямому сказав, що члени ОПЗЖ мають підтвердження правдивості історії про спецоперацію.

Більше про маніпуляції та тенденції у політичних токшоу минулого тижня читайте в огляді Ярослава Зубченка.

Фото: Детектор Медіа

ms.detector.media