ms.detector.media
MediaSapiens
04.09.2020 15:19
У соцмережах поширюють фейкове відео, на якому Джо Байден спить у прямому ефірі
У соцмережах поширюють фейкове відео, на якому Джо Байден спить у прямому ефірі
На оригінальному відео 2011 року в прямому ефірі заснув 84-річний співак Гаррі Беллафонте.

У соціальних мережах поширюють фейк про те, що кандидат в президенти США від Демократичної партії Джо Байден заснув у прямому ефірі під час телеінтерв’ю. На цей фейк звернули фактчекери видання Reuters.

Відео поширили 13 тисяч разів і супроводжувалось підписами «Дивіться: Байден спить у прямому ефірі». Інколи відео поширювали без жодних підписів, лише зі смайликами. 

Воно починається зі слів ведучої: «Приєднуйтесь до нас під час ранкового ефіру в Нью-Йорку», потім камера показує Джо Байдена, який нібито спить. 

Як з’ясували фактчекери, це відео було змінене. Відео з ведучою було зняте в 2011 році, коли в прямому ефірі заснув 84-річний співак Гаррі Беллафонте. Однак в оригінальному відео співак не хропів. У відредагованому відео чути, що кандидат в президенти США ще й хропе.

Відео з Байденом було зроблене 28 серпня 2020 року під час зустрічі з Хіларі Клінтон. На відео Байден опускав очі на кілька секунд, однак він не спав.

Користувач Twitter під ніком Damon imani підтвердив, що це він створив відредаговане відео. У Damon 12,7 тисяч фоловерів, а також в профілі вказано, що він займається редагуванням звіку та відео.  

This video is available on all social media platforms, links here:
You can also read more on what went down.https://t.co/FWIh8sbvcn

— Damon imani???? (@damonimani) September 1, 2020

«Я художник з божевільною уявою, яку я вклав у свої пародії», - стверджує він. При цьому він наголошує, що відредаговане відео створив для жарту.

Однак не всі користувачі соціальних мереж зрозуміли задум художника. Багато користувачів і справді повірили, що Джо Байден заснув під час прямого ефіру.

Нагадаємо, соціальна мережа Facebook зняла блокування з реклами на підтримку кандидата на посаду президента США Джо Байдена, яку запустили демократи з організації Priorities USA. Раніше соцмережа заборонила цю рекламу, оскільки побачила в ній підбурювання до насильницьких дій. 

Фото: Richard Drew / AP

ms.detector.media