ms.detector.media
MediaSapiens
27.08.2020 18:40
Третина дітей у всьому світі не мають доступу до дистанційної освіти - звіт
Третина дітей у всьому світі не мають доступу до дистанційної освіти - звіт
34% дітей з країн Східної Європи та Центральної Азії не мають доступу до інструментів дистанційної освіти. Ще вищий показник у країнах Африки та Близького Сходу.

463 млн школярів у світі не мали доступу до дистанційного навчання після закриття шкіл через COVID-19. Це третина від 1,5 млрд школярів, які стикнулися із закриттям шкіл в період пандемії, свідчать дані звіту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

«Принаймні для 463 мільйонів дітей, чиї школи закрилися через COVID-19, не існувало такого поняття, як дистанційне навчання. Через це для багатьох з них навчальний процес перервався на багато місяців. Наслідки цього будуть відчуватися в економіці і суспільстві упродовж наступних десятиліть», – стверджує виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Форе.

При підготовці звіту його автори проаналізували доступність технологій для навчання вдома у 100 країнах світу. Для цього брали до уваги доступ до телебачення, радіо та інтернету, а також наявність на них навчальних програм під час пандемії COVID-19.

За даними ЮНІСЕФ, найбільше перешкод у доступі до дистанційного навчання мають діти у Східній на Південній Африці (49%), Західній та Центральній Африці (48%), Близького Сходу та Північної Африки (40%). До цього переліку також потрапили діти з країн Східної Європи та Центральної Азії. Тут доступу до інструментів дистанційної освіти не мають 25 млн дітей, або 34% від загальної кількості.

Хоча цифри в звіті показують тривожну картину відсутності дистанційного навчання під час закриття шкіл, ЮНІСЕФ попереджає, що ситуація може бути набагато гірша.

В організації підкреслюють, що навіть коли у дітей є технології та інструменти, вони можуть бути не в змозі вчитися віддалено через необхідність працювати по дому, погане середовище для навчання і відсутність підтримки в сім'ї.

Нагадаємо, за даними опитування Healthy Schools, в Україні стабільний доступ до інтернету для онлайн-навчання мають більше дітей в містах (близько 85%), ніж в селах (лише 50-60%). Але при цьому 19% учнів не мають доступу або мають обмежений доступ до комп'ютерів вдома.

Фото: Unsplash

ms.detector.media