ms.detector.media
MediaSapiens
18.08.2020 11:49
Китай видав перший патент на вакцину від COVID-19, хоча її ще не випробували на людях
Китай видав перший патент на вакцину від COVID-19, хоча її ще не випробували на людях
Під час досліджень препарат показав хороший результат при тестуванні на мишах і морських свинках.

Державне управління у справах інтелектуальної власності Китаю видало перший патент на вакцину від COVID-19. Його отримали Академія військово-медичних наук Народно-визвольної армії і компанія CanSino Biologics, повідомляє Xinhua.

Вакцину Ad5-nCoV розробила команда вчених під керівництвом Чень Вея, дослідника Інституту військової медицини при академії.

В основі вакцини лежить технологія вірусного вектора. Потрапляючи в організм, вакцина викликає там реакцію, яка нагадує ураження подразнення COVID-19. Імунітет "вважає", що зустрівся з SARS-CoV-2 і виробляє відповідні антитіла. Вакцину Ad5-nCov потрібно вводити один раз.

Вакцину допустили до клінічних випробувань ще в березні. Однак її ще не випробовували на людях. Дослідження на мишах і морських свинках показали хороший результат. Розробники вакцини запевнять, що її можна легко виготовити. Це забезпечить її швидке масове виробництво.

Нагадаємо, імунітет до коронавірусів  HCoV, який є в більшості людей, не забезпечує перехресного захисту від патогена SARS-CoV-2. Про це свідчить дослідження французьких лікарів. Для цього вчені проаналізували зразки крові 76 здорових французів. Всі вони мали імунітет до HCoV. Лише у шести випадках імунітет успішно протистояв вірусу SARS-CoV-2.

Фото: Unsplash

ms.detector.media