ms.detector.media
MediaSapiens
07.08.2020 10:07
Трамп заборонив американцям укладати угоди з TikTok та WeChat
Трамп заборонив американцям укладати угоди з TikTok та WeChat
Укази про заборону китайських соціальних мереж на території США набувають чинності 20 вересня 2020 року.

Президент США Дональд Трамп заборонив громадянам США укладати угоди з китайськими компаніями ByteDance і Tencent, які володіють сервісами TikTok та WeChat. Про це йдеться в указах Трампа, які він підписав у четвер, 6 серпня. Вони набудуть чинності через 45 днів, 20 вересня.

Після 20 вересня американські компанії можуть отримати штраф за співпрацю з TikTok або WeChat. Зокрема, забороняється купівля реклами в додатках або поява TikTok або WeChat з'являться в магазинах додатків американських компаній. Заборона TikTok блокує всі угоди за участю ByteDance або її дочірніх компаній.

На думку президента Трампа, TikTok і WeChat загрожують безпеці, зовнішній політиці та економіці США. В указах сказано, що додатки можуть стежити за користувачами й передавати інформацію китайському уряду.

Як повідомив представник Білого дому газеті Los Angeles Times, указ щодо WeChat стосується тільки операцій, пов'язаних з лише месенджером, але не з іншими структурами Tencent (у компанії є частки в Tesla, Snap і Spotify).

Представник ByteDance заявив, що TikTok не передавав і не буде передавати інформацію уряду Китаю. Китай звинуватив США у «відвертому цькуванні» через ситуацію із соціальною мережею TikTok.

3 серпня Microsoft відновила переговори щодо придбання додатку TikTok у китайської компанії ByteDance. Укласти угоду компанія планує до 15 вересня 2020 року. Відновити переговори Microsoft вирішила після розмови з президентом США Дональдом Трампом. Він дав компанії 45 днів, щоб завершити угоду з придбанням TikTok на території США, Канади, Австралії та Нової Зеландії.

Нагадаємо, TikTok може обійтися американській корпорації Microsoft в суму від $10 млрд до $30 млрд. Якщо угода відбудеться, Microsoft отримає від власника TikTok китайської компанії ByteDance всі коди програмування протягом року.

Фото: Unsplash

ms.detector.media