ms.detector.media
MediaSapiens
30.07.2020 17:43
Facebook бореться з deep fake, але рекламує додатки, які їх створюють
Facebook бореться з deep fake, але рекламує додатки, які їх створюють
Компанія навіть планує витратити 10 мільйонів доларів на розробку технології з розпізнавання глибинних фейків.

Соціальна мережа Facebook бореться з так званими «глибинними фейками», але продовжує рекламувати додатки, які їх створюють. Ми дізнались про це випадково, натрапивши у стрічці на відеорекламу додатку ReFace.

«Створюй відео зі своїм обличчям», – йдеться у відеоролику, де показують, як ви можете вирізати з фото своє обличчя та вставити її у відео чи GIF-ку. Те саме можна зробити з обличчями інших людей. Зокрема, у рекламі демонструють, як у такий спосіб можна «гратись» з обличчям Ілона Маска. Цей безкоштовний додаток працює на основі роботи нейронних мереж, і користується популярністю в App Store.

Цікаво, що рекламу демонструють зі сторінки DoubliCat. Це розважальний додаток, за допомогою якого можна було зробити селфі та накласти його на GIF-ку. Про відео мова не йшла, хоча розробники і говорили про свої плани створити аналогічний додаток і для створення відеоконтенту.

Проблема в тому, що на початку року Facebook пообіцяв боротися з deepfake-відео. Компанія заявила, що видалятиме контент, підроблений інструментами на основі нейронних мереж і штучного інтелекту – тобто такий, який і продукує ReFace. Напередодні компанія навіть оголосила конкурс на розробку технології з розпізнавання глибинних фейків, заявляючи, що витратить на цю роботу 10 мільйонів доларів.

Втім, як зазначають у офіційному блозі, політика видалення подібного контенту не поширюється на пародійний контент, сатиру та відео, де пропускають чи змінюють порядок слів. Тобто всього того контенту, на вироблення якого і спрямований додаток ReFace, хоча це не заважає зловмисникам скористатись ним з іншою метою.

Про те, які небезпеки несе в собі технологія deep fake, ми розповідали в окремій статті.

Фото: скрін з відео

ms.detector.media