ms.detector.media
MediaSapiens
23.07.2020 17:35
Міністр культури та інформполітики пропонує створити масштабний проєкт з медіаграмотності (ОНОВЛЕНО)
Міністр культури та інформполітики пропонує створити масштабний проєкт з медіаграмотності (ОНОВЛЕНО)
Ткаченко вважає, що проєкт повинен «викликати у населення природнє бажання залучатися»

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко пропонує створити новий державний проєкт з медіаграмотності. Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці.
«Сьогодні зібрав у міністерстві ключових стейкхолдерів, які вже мають досвід по популяризації медіаграмотності. Буду виводити це питання на системний державний рівень. Консолідую напрацювання, щоб стратегічно масштабувати процес в країні. Виклик пов’язаний не тільки з російською пропагандою, а й з якістю медійного продукту, який наповнює інформаційний простір довкола», - пише Ткаченко.

На його думку, проєкт повинен бути з широким покриттям, охоплюючи якомога більшу частину населення, для різної аудиторії – від дітей до  дорослих. Передбачається навчання не тільки для школярів та студентів, а й вчителів та викладачів, інтеграція майбутньої програми медіаграмотності в гуманітарний блок та внесення доповнень до нормативно-правової бази.

Також проєкт, на думку міністра, повинен «стати цікавим великій кількості людей та викликати у населення природнє бажання залучатися». Програма з медіаграмотності  має бути розроблена у співпраці з громадськими організаціями, які вже мають досвід впроваджування медіаграмотності.

Як саме буде виглядати «кінцевий продукт», невідомо, проте Ткаченко вважає, що він повинен працювати як оффлайн, так і онлайн, із залученням телебачення, радіо, додатка «Дія».

План дій для реалізації проєкту буде сформований протягом місяця. Від комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ВР проєкт буде курувати заступниця голови комітету  Євгенія Кравчук.

Оновлено: Кравчук повідомила деталі проєкту, який складатиметься з кількох частин:

Вже долучені до обговорення нового проекту представники UNICEF Ukraine, StopFake, Українського інституту медіа та комунікацій,  Інтерньюз-Україна,  фундації «Суспільність», «Громадського радіо», ЦЕДЕМ,  EscapeLab,  SingularityU Kyiv, Реанімаційного Пакету Реформ і «Детектора Медіа». Список партнерів у роботі над проєктом будуть розширяти.

З державного боку до процесу долучилися Держкомтелерадіо, Міністерство культури та інформаційної політики, Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти та науки.

Нагадаємо, раніше інший міністр інформаційної політики, Володимир Бородянський, пропонував ввести тест ЗНО з медіаграмотності. 

Фото: ZIK

ms.detector.media