ms.detector.media
MediaSapiens
22.07.2020 16:19
Адаптивний карантин в Україні продовжили до 31 серпня
Адаптивний карантин в Україні продовжили до 31 серпня
Країну поділять на червону, помаранчеву, жовту та зелену зони.

В Україні до 31 серпня продовжили адаптивний карантин. Таке рішення було прийняте 22 липня в ході засідання Кабінету міністрів.

«Ми всі бачимо, що наразі такий формат і підхід до карантинних заходів дає свої результати і дозволяє нам контролювати рівень захворюваності в Україні», — сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Починаючи з 1 серпня, у залежності від епідеміологічної ситуації країну поділять на червону, жовту, помаранчеву та зелену зони. У яку з них потрапить область чи за певних умов навіть окремий населений пункт, визначатимуть за рівнем завантаженості ліжок (має бути не більше 50%), тестування (не менше 24 тисяч тестів на 100 тисяч людей), коефіцієнтом виявлених випадків (не більше 11%), і показником динаміки їх зростання (не більш ніж 10%).

«Коли немає перевищень, область і всі її райони перебувають у зеленій зоні, де діють наступні обмеження. У громадських будівлях – носіння масок чи респіраторів, масові заходи проводяться за умов не більше 1 особи на 5 квадратних метрів, проведення заходів у кіно та театрах із наповненістю 50%, перевезення – тільки на сидячих місцях», – уточнив під час засідання міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Якщо ці індикатори 5 днів поспіль погіршуються, область чи окремий населений пункт переходить у помаранчеву, жовту чи червону зону. Потрапляння у червону зону означає, що діятимуть такі ж обмеження, як на початку карантину, коли ресторани та громадський транспорт не працюватимуть.

Уряд прийняв постанову про продовження адаптивного карантину, проте окремі міністерства мають один день для того, аби доопрацювати її. Зокрема, Мінкультури домагається того, аби змінити правила роботи культурних закладів.

Нагадаємо, що нещодавно Кабмін дозволив культурним установам та кінотеатрам працювати до 23 вечора. Доти вони працювали до 22-ої.

Фото: Getty Images

ms.detector.media