ms.detector.media
MediaSapiens
01.07.2020 17:00
США закупить для лікування від COVID-19 майже весь ремдесівір у світі на три місяці вперед
США закупить для лікування від  COVID-19 майже весь ремдесівір у світі на три місяці вперед
Іншім країнам його треба буде чекати – і невідомо, скільки.

Держава уклала договір, згідно з яким єдиний виробник ремдесівіру,  американська біофармацевтична компанія Gilead, якій належить патент, забезпечить лікарні 500 тисячами курсів лікування ремдесівіром. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я і соціальних служб США.

Цей препарат, розроблений для лікування вірусу Еболи, з початку травня використовують у США для лікування хворих на ковід. У червні також його рекомендували для лікування коронавирусу і в Евросоюзі, Південній Кореї та Японії. Один курс складається з шести доз ремдесівіру і розрахований на п'ять днів, коштує 3200 доларів. Анонсована закупівля -  це 100% прогнозованого обсягу виробництва препарату в липні, і по 90% в серпні в вересні.

Європейські експерти стурбовані обсягами закупівлі ремдесівіра владою США, пише The Guardian. «США отримали доступ до більшої частини ліків, тому для Європи нічого немає», - цитує видання старшого наукового співробітник університету Ліверпуля Ендрю Хілл.

В середині травня Gilead уклала угоди з п'ятьма фармацевтичними компаніями, які зможуть виробляти ремдесівір для 127 країн. Коли саме почнеться випуск препарату іншими виробниками, невідомо, додає Медуза.

Зараз ремдесівір також присутній і у протоколі лікування ковіду, затверджений МОЗ України. Нагадаємо, раніше в США для лікування ковіду були рекомендовані і препарати від малярії, гидроксихлорохін та хлорохін, проте згодом учені з1сяували, що він небезпечний для пацієнтів, хворих на COVID-19.

Фото: zak-kor.net

ms.detector.media