ms.detector.media
MediaSapiens
25.06.2020 16:53
Затримали людей та заблокували Telegram-канали. Стали відомі результати розслідування витоку даних українців
Затримали людей та заблокували Telegram-канали. Стали відомі результати розслідування витоку даних українців
Міністр цифрової трансформації вважає, що такі історії повторюватимуться

Міністерство цифрової трансформації спільно з СБУ та Департаментом кіберполіції провели брифінг, де розповіли про результати розслідування історії з витоком та розповсюдженням даних українців. Про це інформує прес-офіс Мінцифри.

Нагадаємо, що історія розпочалась у травні, коли виявилось, що Telegram-бот продає персональні дані українців. У мережі виявили паролі від акаунтів у соцмережах, водійські права, паспортні дані та іншу особисту інформацію з різних держреєстрів.

У витоці обвинуватили Мінцифри, хоча розроблений відомством мобільний додаток «Дія» не має навіть власних баз даних користувачів. Проведені перевірки це підтвердили.

У ході розслідування Кіберполіція та СБУ провели 36 обшуків у 10 областях України, виявивши «значну кількість файлів, що містять персональні дані громадян України, фрагменти державних баз даних, банківських та комерційних установ». Наразі причетними до цієї діяльності вважають 25 осіб, 8 з яких отримали підозру, а одного – затримано. За словами заступника Міністра внутрішніх справ Сергія Гончарова, найближчими днями поліція оголосить підозру ще 29 людям, а також припинить діяльність 9 Telegram-каналів та форумів даркнету, де розповсюджували дані громадян.

Слідчі з’ясували, що джерелами походження цих даних стали компанії з автострахування, комерційні та державні банки, бази державних органів РФ, компанії з логістичних послуг, служби таксі та ігрові сервіси. Також правоохоронці викрили несанкціонований доступ до облікових записів міжнародних Market Places.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров вважає, що такі випадки траплятимуться і надалі, якщо повністю не змінити бізнес-процеси на основі цифрових технологій. «Без наведення ладу з державними реєстрами, посилення їх захисту та доступу до них, без введення персональної відповідальності за втручання – нічого не зміниться й ми надалі будемо боротися з наслідками, а не причиною», – прокоментував чиновник.

Тепер у міністерстві працюють над удосконаленням реєстрів, їх захистом та безпекою.

Раніше MediaSapiens також публікували інтерв’ю з керівником «Дії», який розповів, що саме може попередити витоки даних у майбутньому.

Фото: Getty Images

ms.detector.media