ms.detector.media
MediaSapiens
11.06.2020 13:29
ЄС вважає Росію та Китай причетними до кампанії дезінформації про COVID-19
ЄС вважає Росію та Китай причетними до кампанії дезінформації про COVID-19
У блоці непокоються, що фейкові новини матимуть вплив на здоров’я людей та стабільність країн

Європейський союз закликає активізувати боротьбу проти фейків про коронавірус, та обвинувачує зокрема Китай та Росію у цілеспрямованих дезінформаційних кампаніях.

Про це пише Радіо Свобода з посиланням на офіційний документ, що визначає підходи та подальші дії ЄС, спрямовані на подолання дезінформації у часи пандемії.

«Іноземні суб’єкти та деякі треті країни, зокрема Росія та Китай, брали участь в операціях із цілеспрямованим впливом та дезінформаційними кампаніями навколо COVID-19 в ЄС, його сусідів та в усьому світі», – йдеться у документі.

Автори додають, що у такий спосіб ці країни «прагнуть підірвати демократичні дебати, посилити соціальну поляризацію та поліпшити власний імідж у контексті COVID-19».

Пандемія показала, як дезінформація може шкодити здоров’ю людей. У документі додають приклади: зокрема, поширюване твердження про те, що вживання відбілювача нібито може вилікувати коронавірус, а миття рук не запобігає поширенню хвороби.

ЄС також високо оцінив діяльність Google, Facebook та Twitter у часи пандемії. Зокрема за те, що платформи видалили мільйони неправдивих рекламних оголошень, а також поширили практику боротьби з дезінформацією.

Втім, віцепрезидентка Європейської комісії з цінностей та прозорості Вера Йоурова вважає, що компанії все ж повинні давати більш детальні щомісячні звіти про те, яких дій вони вживають у боротьбі з поширенням фейкових новин.

Нагадаємо, що лише у квітні Facebook виявила 50 мільйонів постів з фейками про коронавірус. А як у соцмережах штрафують за чутки і фейки про Covid-19 українські правоохоронці, ми писали окрему статтю.

У той же час у Держдумі РФ просять Генпрокуратуру звернути увагу на фейкові новини про боротьбу з коронавірусом у Росії, що начебто поширюють іноземні ЗМІ.

 Фото: Getty

ms.detector.media