ms.detector.media
MediaSapiens
«MediaSapiens»
10.06.2020 21:44
Єврокомісія підтримала рішення Twitter позначати пости президента Трампа як фейкові
Єврокомісія підтримала рішення Twitter позначати пости президента Трампа як фейкові
ЄС підтримує видалення цифровими платформами лише тієї інформації, яка може нести загрозу, зокрема здоров'ю людей.

У Єврокомісії привітали рішення соцмережі Twitter не видаляти суперечливі пости президента США Дональда Трампа, але позначати їх як фейкові. Про це сказала віцепрезидент Єврокомісії за цінностями і транспарентності Віра Юрова, представляючи у Брюсселі разом з Верховним представником ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозепом Боррелем заходи з посилення боротьби з дезінформацією, пише DW.

«Twitter не видалив жодного повідомлення пана президента Трампа. Він тільки додав [до них] факти. І це те, що я називаю плюралізмом», - зазначила Юрова.

За її словами, у Євросоюзі в боротьбі з фейками не збираються змушувати замовчати будь-кого, але підтримують можливість супроводжувати будь-яку заяву, передусім політиків, фактами. Тоді у людей буде можливість подивитися на питання під іншим кутом.

Вера Юрова уточнила, що ЄС підтримує видалення цифровими платформами лише тієї інформації, яка може нести загрозу, зокрема здоров'ю людей. Прикладом такої дезінформації у Єврокомісії назвали твердження про те, що пиття вибілювача або чистого спирту начебто може вилікувати від коронавірусної інфекції.

У документі щодо боротьби з фейками, представленому Єврокомісією, основними зовнішніми джерелами цілеспрямованих кампаній дезінформації у зв'язку з пандемією COVID-19 назвали Росію та Китай. 

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель визнав, що у Брюсселя нема можливості впливати на діяльність таких ЗМІ, як російські RT (раніше Russia Today) чи Sputnik, або ж на уряд РФ.

«Ми можемо лише боротися проти поширюваної інформації, надаючи громадянам альтернативу, контраст між тим, що вони говорять, і реальністю», - зазначив він

Нагадаємо, у травні Twitter позначив як недостовірні твіти Трампа, де він стверджував, що голосування поштою призведе до фальсифікації їхніх результатів.

Після цього Трамп підписав указ, спрямований на «боротьбу з цензурою» з боку Twitter.

ms.detector.media