ms.detector.media
MediaSapiens
09.06.2020 20:42
На Донеччині, Одещині та у Чернігові викрили трьох антиукраїнських агітаторів - СБУ
На Донеччині, Одещині та у Чернігові викрили трьох антиукраїнських агітаторів - СБУ
Загалом за останні три місяці кіберфахівці Служби безпеки України викрили 21 інтернет-агітатора.

За останній тиждень співробітники СБУ викрили трьох інтернет-агітаторів на Донеччині, Одещині та у Чернігові. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Фігуранти начебто регулярно розміщували у соцмережах заклики до порушення конституційного ладу і територіальної цілісності України. Також підозрюють, що вони поширювали пропаганду терористичних організацій «Л/ДНР» та виконували інші завдання російських спецслужб.

Наразі щодо затриманих зареєстровано кримінальні провадження за дії, спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади.

За останні три місяці кіберфахівці СБУ викрили 21 інтернет-агітатора, які, як підозрюють, за завданням російських спецслужб намагалися дестабілізувати ситуацію та створювати панічні настрої в суспільстві.

Зокрема, подібні випадки виявили в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому, Конотопі, Івано-Франківську, Хмельницькому, Жашкові, Чернігові та у населених пунктах поблизу лінії розмежування.

Загалом за період дії карантинних заходів кіберфахівці СБУ заблокували понад 2,7 тисячі спільнот з більш ніж мільйонною аудиторією, викрили 393 інтернет-агітаторів, які поширювали різноманітні фейки про епідемію COVID-19. Інформацію стосовно виявлених 372 агітаторів СБУ спрямувала до Національної поліції.

До адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, які можуть викликати паніку або порушення громадського порядку, притягнуто 173 особи.

Нагадаємо, раніше РНБО та президент продовжили санкції проти «Яндекса», mail.ru, «Вконтакте» та «Одноклассников», а також запровадили санкції проти російських телеканалів СТС, ТВ3, «Пятница», «Муз ТВ».

ms.detector.media