ms.detector.media
MediaSapiens
05.06.2020 16:45
Медичний журнал Lancet відкликав статтю, через яку призупинили випробування гідроксихлорохіну
Медичний журнал Lancet відкликав статтю, через яку призупинили випробування гідроксихлорохіну
Раніше вчені виявили, що ці ліки лише збільшують смертність хворих Covid-19. Але схоже на те, що опиралась на сумнівні дані.

Авторитетний медичний журнал Lancet відкликав статтю про дослідження ефективності протималярійного препарату гідроксихлорохіну в лікуванні Covid-19. Свого часу через неї у світі зупинили клінічні випробування цих ліків, бо вони нібито збільшували рівень смертності, пише The Guardian.

Статтю попросив зняти провідний автор видання, професор Мандіп Мехр із бостонської лікарні. Він більше не зміг ручатись за точність даних після розслідування щодо американської компанії Surgisphere, на яких базувалось дослідження.

Розслідування провела The Guardian, з’ясувавши, що в компанії Surgisphere працюють люди без наукового та медичного досвіду чи освіти. Вони також переплутали дані деяких пацієнтів, хибно зазначивши, що ті лікувались в Австралії замість Азії.

«Це шокуючий приклад неправомірних дій у часи глобальної надзвичайної ситуації в сфері охорони здоров’я», – прокоментував Річард Хартон, редактор Lancet.

Професор Мехр замовив незалежний аудит для перевірки бази даних понад 96 тисяч пацієнтів, аби зробити точні висновки.

Нагадаємо, що за рекомендацією свого лікаря гідроксихлорохін від профілактики коронавірусу приймав президент США Дональд Трамп.

Та вчені побоювались за побічні використання цих ліків для серцево-судинної системи, а після публікації у Lancet Всесвітня організація охорони здоров’я вирішила призупинити випробування гідроксихлорохіну.

Фото: Associated Press

ms.detector.media