ms.detector.media
MediaSapiens
03.06.2020 16:20
Британські вчені тестують ібупрофен для лікування хворих на коронавірус
Британські вчені тестують ібупрофен для лікування хворих на коронавірус
Раніше неодноразово повідомлялося, що ібупрофен може бути небезпечним для хворих на COVID-19.

Команда дослідників з трьох лондонських лікарень - Гая, Святого Томаса та Королівського коледжу- вважають, що ібупрофен, який є протизапальним та знеболюючим, може полегшити проблеми з диханням, які виникають у важкохворих пацієнтів з ковідною інфекцією, пише ВВС. Вчені сподіваються, що лікування цим препаратом може позбавити необхідності підключення пацієнтів до апаратів ШВЛ.

У дослідженні Liberate половина пацієнтів буде отримувати ібупрофен в додаток до звичайного догляду. Важливо: це не звичайні таблетки, які продаються в аптеках. В дослідженні використовується ібупрофен у вигляді ліпідних капсул, зі спеціальною формулою, який, наприклад, вже вживають пацієнти з артритом.

Дослідження цього ібупрофену на тваринах свідчать, що він може лікувати гострий респіраторний дистрес-синдром, який є одним з ускладнень коронавирусу.

Нагадаємо, що раніше різні групи вчених називали ібупрофен шкідливим для людей з легкими симптомами коронаврусу. У Франції навіть заборонили продаж препарату без рецепту після заяв міністра охорони здоров’я про небезпечність ібупрофену. Втім,  жодне дослідження не довело зв’язку між погіршенням стану пацієнтів з ковідною інфекцію та вживанням знеболюючого. ВООЗ офіційно зняв власне застереження на використання ібупрофену для людей з коронавірусом.

Фото: hightech.plus

ms.detector.media