ms.detector.media
MediaSapiens
03.05.2020 11:11
На Житомирщині викрили інтернет-агітаторку, яка закликала до збройного захоплення влади - СБУ
На Житомирщині викрили інтернет-агітаторку, яка закликала до збройного захоплення влади - СБУ
Жінку підозрюють у тому, що вона пропагувала насильницьку зміну державної влади в країні та розпалювання ворожнечі на національному підґрунті.

Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України.

За даними слідства, мешканка Коростишева на персональній сторінці у соцмережі систематично розміщувала деструктивні дописи із закликами до захоплення влади в країні. Також вона публікувала дискримінаційні статті щодо однієї із національних меншин, де принижувала честь і гідність її представників та закликала до їх видворення з України.

Судово-лінгвістична експертиза підтвердила, що опубліковані матеріали містять прямі публічні заклики до силового захоплення державної влади в Україні із конкретними способами реалізації злочинного задуму. Крім того публікації провокують виникнення міжнаціональної ворожнечі.

Під час обшуку у ймовірної агітаторки виявили техніку із нібито доказами протиправної діяльності.

Наразі жінці повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання фігурантці запобіжного заходу.

Раніше СБУ викрила проросійських агітаторів, які закликали до протестів під час травневих свят.

~insertother~

ms.detector.media