ms.detector.media
11.07.2014 00:00
Право на інформацію та свобода медіа опинилися під загрозою у програмному документі ООН
Право на інформацію та свобода медіа опинилися під загрозою у програмному документі ООН
Глобальний доступ до медіа може бути вилучений з переліку цілей, які нині визначає ООН, конкретизуючи   стратегію Розвитку тисячоліття на коротший період. Про це застерігають «Репортери без кордонів» (RSF).

Причина цього – в опозиції Росії, Китаю і Куби до принципу вільного поширення інформації у світі. наголошує правозахисна організація.

Медіа, які у переліку цілей після 2015 року позначені 16-им пунктом, стали предметом гострих дискусій. Захист права на інформацію може бути ослаблений чи навіть вилучений і зведений до невиразного посилання на свободу слова.

«Вписати захист права на інформацію та на вільні, незалежні, плюралістичні медіа у список цілей розвитку – історична можливість зробити ці принципи основними факторами для особистості і для суспільства, - заявила юрист паризької колегії адвокатів, координатор юридичного комітету RSF Пріска Орсонно (Prisca Orsonneau). - Тож розробники повинні подбати про те, щоб завдання-16 було сформульовано точно. Це забезпечить сталий, конкретний характер свободи медіа та доступу до інформації громадськості».

У первинному варіанті доповіді, розміщеному інтернеті у вересні 2013 року, група видатних діячів, які брали участь у дискусії, передбачали «революцію прозорості» та «запровадження свободи слова й медіа».

В остаточний текстовий варіант, опублікований 2 липня відкритою робочою групою, включені тільки неясні, загальні посилання на «безкоштовний і легкий доступ до інформації» та на «свободу слова» як один з підпунктів (16-7).

«Репортери без кордонів» закликають держави світу визначити свободу і право на інформацію окремою метою програми розвитку, як це було рекомендовано у первісному проекті доповіді.

У лютому цього року вони разом з багатьма нерядовими організаціями підписали заяву Article 19 «Програма пост-2015: Доступ до інформації та незалежних медіа має важливе значення для розвитку».

Мандат на вироблення проекту програмного документу, головною метою якого проголошується викорінення до 2030 року бідності, отримала у січні 2012 року відкрита робоча група (OWG).

13-те засідання, яким завершується її діяльність, відбудеться з 14 по 18 липня. Остаточний проект програми буде представлений у серпні 2014 року на розгляд Генеральної Асамблеї ООН.

Важливу роль засобів масової інформації (газет, інтернету, радіо і телебачення) висвітлює відео, розповсюджене Глобальним форумом з розвитку медіа (GFMD).

ms.detector.media