ms.detector.media
MediaSapiens
14.04.2020 10:31
Верховна Рада дозволила обробку персональних даних без згоди особи для боротьби з COVID-19
Верховна Рада дозволила обробку персональних даних без згоди особи для боротьби з COVID-19
Такі зміни є тимчасовими і діятимуть протягом карантину та ще 30 днів з дня його відміни.

У зв’язку з пандемією коронавірусу 13 квітня було прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», повідомляє портал Верховної Ради.

Законом вносяться зміни та доповнення до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», якими: визначено поняття «самоізоляція», «обсервація», «обсерватор»; встановлено, що підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, обсервації та госпіталізації визначаються Кабміном у рішенні про встановлення карантину; передбачено видачу та оплату лікарняних на період перебування осіб в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров’я; визначено умови виїзду громадян із зони карантину.

Такі зміни є тимчасовими, повідомляється в новині. Зокрема, передбачені законом норми обмежені у часі та будуть діяти на період встановлення карантину (COVID-19) та протягом 30 днів з дня його відміни, зазначається на сайті.

«На цей період також дозволено обробку персональних даних без згоди особи, виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів. Це стосується виключно даних про особу, яка захворіла на COVID-19, збір яких передбачено обліковою формою № 058/о «Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, надзвичайну реакцію на щеплення», затвердженою Наказом МОЗ України від 10.01.2006 р. № 1», - йдеться у новині.

Зокрема, йдеться про відомості щодо стану здоров’я, місця госпіталізації, прізвища, ім’я, побатькові хворого, дати його народження, місця проживання, роботи або навчання.

Передбачається, що протягом 30 днів після закінчення карантину такі дані підлягають знеособленню, а у разі неможливості - знищенню.

Нагадаємо, раніше MediaSapiens писав, що на тлі пандемії коронавірусу вдвічі зросла кількість кібератак на ВООЗ.

Фото: Главком, Facebook-сторінка Верховної Ради

ms.detector.media