ms.detector.media
MediaSapiens
09.04.2020 15:11
Мінцифри зробило мапу випадків порушення самоізоляції
Мінцифри зробило мапу випадків порушення самоізоляції
Голова Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров стверджує, що вона не містить персональних даних та буде доступна лише МОЗ та РНБО.

В Україні створено мапу, яка відображає, чи порушують люди самоізоляцію люди, які повернулися з-за кордону. Про це повідомив міністр Михайло Федоров у своєму телеграмі:

«Що означають кольори на мапі? Населені пункти, у яких мешкають люди, що повернулись із-за кордону та найменше дотримувались карантину – найменше перебувають на самоізоляції протягом 14 днів після приїзду.

Жовтогарячий – 50-200 людей не дотримувались карантину.

Червоний – понад 200.

При цьому у великих містах беруться дані на площі 500 на 500 метрів».

Міністр також додав, що задля створення мапи було використано інформацію, отриману від операторів мобільного зв’язку (зокрема Kyivstar, lifecell, Vodafone Ukraine) про більш ніж півмільйона людей. Це абоненти, що повернулися до України звідти, де є епідемія, починаючи від 17 березня.

«Дані від мобільних операторів не містять жодної персональної інформації про абонентів. Тобто ніякий конкретний абонент не відстежується. Отримується тільки інформація про:

— кількість осіб у населеному пункті, що повернулися з-за кордону;

— країни та канал повернення;

— кількість, яка не дотримується карантину (понад n% днів від дня повернення);

— сумарну кількість інших людей, з якими контактували порушники», - пише міністр.

За його словами, мапою можуть користуватись РНБО та МОЗ, щоб оцінювати рівень дотримання карантину особами, що мають високий ризик бути носіями COVID-19 у різних містах, для оптимізації ресурсів у тих регіонах, де найгірший рівень дотримання та планування заходів із безпеки та захисту здоров’я.

Фото:  телеграм Михайла Федорова

ms.detector.media