ms.detector.media
17.03.2020 10:39
«Будуть вертольоти, які запустять ліки»: у мережі новий фейк про дезінфекцію міст
«Будуть вертольоти, які запустять ліки»: у мережі новий фейк про дезінфекцію міст
У месенджерах розповсюджують фейк, начебто міста України будуть дезінфікувати з вертольотів. СБУ заперечила такі чутки.

В інтернеті поширюють фейк про дезінфекцію міст з вертольотів. Зокрема, про поширення такого повідомлення у батьківській групі розповіла голова ГО «Громадське телебачення» Юлія Банкова.

«Я хочу повідомити вам, що з 23:00 вечора будуть вертольоти, які запустять ліки для дезінфекції, це триватиме до 05:00 ранку. Це означає, що ви повинні мати всі вікна закриті на ніч, намагайтеся не виходити на вулицю», — йдеться у такій дезінформації. Не складно помітити у повідомленні граматичні помилки.

«Вихователька з садка кинула в батьківську групу повідомлення про «розпилення над Києвом хімії і прохання зачиняти вікна». Мами ґречно дякували. Я у відповідь скинула повідомлення СБУ про те, що це фейк і посилання на офіційні джерела. Звичайно, мені за це ніхто не дякує», — пише Юлія Банкова.

Аналогічні повідомлення у батьківській групі у Viber отримала і медійниця Марина Бердичевська.

Служба безпеки України вже заперечила такі чутки. Також відомство повідомило, що кіберфахівці фіксують спроби розповсюдження фейків, пов’язаних із темою коронавірусу.

«Свіжий приклад – чутки про нібито нічне розпилення над Києвом та іншими містами хімічних речовин із вертольоту для дезінфекції. «Радять» зачиняти балкони і не знаходитись на вулицях із 23-00 до 5-00. Ми ж радимо зважено ставитись до будь-якої неперевіреної інформації. Адже ми чудово розуміємо, з якою метою у соціальних мережах публікують схожі нісенітниці», — пише СБУ.

Дехто вже висміяв таке повідомлення про вертольоти. Приміром, активіст Валерій Пельц опублікував у Facebook начебто «прямий репортаж з вертольота, який окроплює землю».

Нагадаємо, раніше чимало ЗМІ поширили фейк про нібито шкоду нестероїдних протизапальних засобів при лікуванні COVID-19 поширили немало сайтів.

Головне зображення: Los Angeles Times

ms.detector.media