ms.detector.media
26.02.2020 12:58
З номерів банків українцям могли телефонувати шахраї — Кіберполіція викрила схему
З номерів банків українцям могли телефонувати шахраї — Кіберполіція викрила схему
Два брати у Харківській області створили 15 сервісів, які допомагали у такому шахрайстві. Кіберполіція викрила схему, вирішується питання щодо оголошення чоловікам підозри.

Як пише Кіберполіція, два брати створили та адміністрували понад 15 сервісів, які надають можливість здійснювати дзвінки із підміною абонентського номеру телефону.

Це, приміром, дозволяло шахраям за допомогою сервісів телефонувати українцям з номерів банківських та кредитних установ.

«Встановлено, що зловмисники й за надання даної послуги отримували передоплату та не надавали її. Для отримання оплати фігуранти використовували криптовалюту та електронні платіжні системи закордонних країн», — пише Кіберполіція.

Проти чоловіків відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Вирішується питання щодо оголошення чоловікам підозри.

Нагадаємо, раніше MediaSapiens писав, що в Україні сума матеріальних збитків від шахраїв, що застосовували інформаційні технології, становить 25,5 млн грн (ті, що стосуються Кіберполіції — 13,8 млн грн).

Фото: pymnts.com

ms.detector.media