ms.detector.media
21.02.2020 14:51
Коробки сім-карток та 8 тис. фейкових акаунтів: СБУ викрила ще одну ботоферму
Коробки сім-карток та 8 тис. фейкових акаунтів: СБУ викрила ще одну ботоферму
За інформацією спецслужби, цими «послугами» користувались «ватажки» незаконних збройних формувань так званих «ЛНР» і «ДНР».

СБУ повідомила, що заблокувала діяльність мережі «ботоферм». З їхньою допомогою створювали і просували фейкові акаунти та спільноти для проведення незаконних операцій в інтернеті.

«Загалом угруповання зареєструвало понад 8 тисяч активних акаунтів для поширення у популярних соцмережах недостовірної інформації про ситуацію в Україні, підбурювання протестних настроїв, залякування населення, розсилання повідомлень про мінування об’єктів критичної інфраструктури та здійснення інформаційних атак на акаунти українських високопосадовців», — пише СБУ.

Відомство повідомляє, що через фейкові акаунти розповсюджували вогнепальну зброю, вибухові пристрої, наркотичні засоби.

Реєстрацію цих акаунтів здійснювали через російські онлайн-сервіси, які надавали послуги віртуальних мобільних номерів.Частина обладнання використовувалось зловмисниками для нелегального переправлення телефонного трафіку незаконно створених «операторів» «Фенікс» і «Лугаком», які функціонують в ОРДЛО.

Нагадаємо, аналогічну ботоферму СБУ заблокувала наприкінці січня. А нещодавно у Львові журналісти викрили мережу ботів, яка працювала в інтересах місцевої влади.

Раніше дослідження в українській армії показало, що лише 46.1% військовослужбовців уміють розрізняти фейкові сторінки. Щонайменше до 10% військових регулярно в друзі долучаються фейкові акаунти.

ms.detector.media