ms.detector.media
MediaSapiens
19.02.2020 10:34
Поліція Індії відкрила справи проти сотень людей за користування VPN-сервісами
Поліція Індії відкрила справи проти сотень людей за користування VPN-сервісами
У індійському штаті Кашмір заблоковані Facebook, Twitter та інші соцмережі. Також швидкість мобільних даних залишається обмеженою на рівні 2G.

Місцева влада в контрольованому Індією Кашмірі порушила справу проти сотень людей, які використовували віртуальні приватні мережі (VPN), щоб обійти заборону соцмереж у спірному Гімалайському регіоні. Про це пише TechCrunch.

Тахір Ашраф, який очолює місцевий підрозділ кіберполіції, заявив, що влада визначила особистості сотень користувачів, які, як він стверджує, «зловживають соцмережами для пропаганди протиправної діяльності та ідеології сецесіонізму» (ідея, що пропагує вихід території з-під контролю держави MS.).

У поліції також заявили, що вилучили «багато матеріалів» згідно із Законом про запобігання неправомірній діяльності (UAPA). Це головний в країні законо про боротьбу з тероризмом. Якщо людей визнають винними, то їх можуть ув’язнити до семи років.

«Постійно надходять повідомлення про зловживання сайтами соцмереж зловмисниками для пропаганди сепаратистської ідеології та просування протиправної діяльності», — йдеться в повідомленні поліції регіону, яке цитує видання TechCrunch.

Недавно індійський уряд відновив доступ до декількох сотень веб-сайтів, включаючи такі як Amazon India та Flipkart. Facebook, Twitter та інші соцмережі, втім, залишаються заблокованими. Також швидкість мобільних даних залишається обмеженою на рівні 2G.

Щоб обійти цензуру та отримати доступ до сайтів, багато хто в спірному регіоні, де проживає понад 7 мільйонів людей, почав користуватися послугами VPN, пише видання.

Індія заборонила доступ до певних сайтів у штатах  Джамму та Кашмір на початку серпня минулого року після того, як знову активізувалися дискусії прос статус регіону.

Юрист Міші Чудхарі заявив, що владі не потрібно переслідувати людей, які використовують VPN, і слід відновити доступ до сайтів.

Нагадаємо, раніше MediaSapiens писав, що на тлі протестів в Ірані практично повністю вимкнули інтернет.

Фото: Hindustan Times / Getty Images

ms.detector.media