ms.detector.media
MediaSapiens
28.01.2020 11:20
Студенту загрожує 5 років в'язниці за поширення вірусу через Telegram
Студенту загрожує 5 років в'язниці за поширення вірусу через Telegram
Підозрюваний модернізував троянський вірус та поширював оголошення про його продаж. Коли «клієнти» платили за вірус, хлопець відправляв їм файли зі шкідливим програмним забезпеченням та інструкцію. Вірус міг нашкодити будь-кому.

Українському студенту загрожує п'ять років в'язниці за модифікацію і продаж вірусу «троян з вбудованим модулем Майнера і елементами ботнету». Він активно рекламував і продавав свою розробку через Telegram.

Про це повідомляє InternetUA.

Як йдеться у матеріалах справи Приморського районного суду, ще у 2017 році студент Одеської національної академії зв'язку імені Попова приєднався до «інтерактивного форуму» в Telegram (на даний момент цей форум видалений, пише Liga Tech.

На форумі користувачі ділилися інформацією e сфері розробок програмного забезпечення. Там студент знайшов створений невідомим прихований ботнет-майнер під назвою «Rarog».

Отримавши його безкоштовно від розробника напряму, студент модернізував його і «випустив модернізовану версію зазначеного шкідливого програмного забезпечення, чим розширив його функціональні можливості». Потім програміст розмістив на ряді спеціалізованих ресурсів оголошення про продаж шкідливого програмного забезпечення.

Повідомляється, що у описі оголошення підозрюваний відкрито писав: «Rarog» — це троян з вбудованим модулем майнера і елементами ботнету, який вміє приховувати процес майнера від диспетчерів завдань (таких як Windows Task Manager, Process Killer, KillProcess, System Explorer, Process Explorer, AnVir, Process Hacker). Троян маскується під драйвер Realtek, копіюючи заголовки оригінальних утилітів, пишуть у матеріалах справи.

При цьому студент постійно оновлював оголошення і поширював рекламу, а також активно листувався з «потенційними клієнтами». Оплату за шкідливе ПЗ він приймав на свій гаманець в електронній платіжній системі QIWI, до якої був підв'язаний його номер телефону. Після того, як купівлю шкідливого програмного забезпечення оплачували, хлопець відправляв «клієнтам» файли з вірусом та інструкцію з користування ним. Суд відпустив студента під особисте зобов'язання. Йому заборонили залишати територію Одеської області.

Кримінальну справу порушили за ознаками злочину, передбаченого частинами 1 і 2 статті 361-1 КК України «Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів». Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років.

Як повідомляв MediaSapiens раніше, нещодавно Microsoft повідомила про атаку російських хакерів на антидопінгові організації.

ms.detector.media