ms.detector.media
MediaSapiens
Телеканал «Дождь»
02.01.2020 12:31
Російські канали приховали лайки, коментарі й навіть перегляди під новорічним привітанням Путіна на Youtube
Російські канали приховали лайки, коментарі й навіть перегляди під новорічним привітанням Путіна на Youtube
«Первый канал» і «Россия 1» відключили лічильник лайків, дизлайків та коментарі під новорічним зверненням Путіна на YouTube. «НТВ» та «Sputnik» залишили лічильник відкритим, і дизлайки під відео переважили.

Під відео новорічного звернення Володимира Путіна на YouTube-каналах «России 1» і «Первого канала» не можна побачити, скільки поставлено лайків та дизлайків. На це звернули увагу журналісти російського телеканалу «Дождь».

Там пишуть, що під роликами стоять кнопки «подобається» і «не подобається», але кількість відміток від користувачів YouTube прихована. Там також приховали кількість переглядів відео, проте журналісти встигли побачити, скільки було переглядів до їх відключення станом на 1 січня.

До моменту написання замітки відео на каналі «Первого» набрало понад 53 тисяч переглядів, на «Росії 1» —  понад 2,1 мільйона. При цьому під багатьма іншими відео на каналі лічильник і коментарі відкриті.

Лічильник і коментарі відключили на YouTube-каналі телеканалу «Росія» (понад мільйон переглядів). Чому на «Первом» і ВГТРК (до холдингу входять «Росія» і «Росія 24») прийняли таке рішення, телеканали офіційно не пояснювали.

«НТВ» залишив лічильник під зверненням відкритим. На момент написання цієї новини, відео на «НТВ» мало 577 тисяч переглядів, 10 тисяч лайків та 41 тисячу дизлайків. При цьому НТВ, як і інші згадані канали, закрив коментарі.

Обмеження для користувачів YouTube під зверненням Путіна зробили не всі пропагандистські російські медіа, виявив MediaSapiens. Наприклад, RT російською залишило коментарі і лічильник відкритими. Там відео має 106,4 тисячі переглядів, 5,5 тисяч лайків та 5,2 тисяч дизлайків. Це ж відео на каналі Sputnik російською має майже 172 тисячі переглядів. Там кількість дизлайків теж більша, ніж лайків: 7,3 та 5,1 тисяч відповідно.

Нагадаємо, нещодавно чеська служба контррозвідки BIS у свіжому звіті назвала поширення дезінформації проросійськими активістами найбільшою загрозою конституційному ладу Чехії.

Крім того, стало відомо, що Путін хоче замінити «Вікіпедію» російським аналогом.

ms.detector.media