ms.detector.media
MediaSapiens
27.12.2019 11:15
«Страна.ua» та телеграм-канали просувають фейк про вбивство силовиків на Закарпатті
«Страна.ua» та телеграм-канали просувають фейк про вбивство силовиків на Закарпатті
Анонімні телеграм-канали «Кріт СБУ» та «Джокер ДНР», а також видання «Cтрана.ua» запустили фейк про вбивство на Закарпатті чотирьох оперативників СБУ. Місцеві органи самоврядуванні та у самому відомстві це спростували.

У дезінформації, яку почали поширювати 17 грудня, йшла мова про те, що працівників Служби безпеки України «розстріляли» на кордоні з Угорщиною — в селі Мала Копаня Виноградівського району. Джерелами фейкової новини називали анонімні телеграм-канали «Кріт СБУ» та «Джокер ДНР».

Того ж дня Управління Служби безпеки України в Закарпатській області спростувало цю дезінформацію: «Деякі ресурси розповсюджують недостовірну інформацію про нібито зникнення групи співробітників Служби безпеки України. Це не відповідає дійсності. Закликаємо не розповсюджувати фейкову інформацію».

Проте за декілька днів, 23 грудня, вже з посиланням на «джерела в СБУ» цей фейк поширило видання «Страна.ua», яке, згідно моніторингів «Детектора медіа», регулярно транслює меседжі російської пропаганди. Згодом сайт додав, що інформацію СБУ спростувала.

Хоча з посиланням на «Страну.ua» російські ЗМІ встигли швидко «рознесли» фейк мережею:  РИА НовостиМосковский комсомолецUkraina.ruКомсомольская правда в УкраинеBFM.ru. Приміром, у «РИА Новости» ця дезінформація набрала 115 тис. пререглядів. Підхопили її і деякі українські медіа: Znaj.ua, «Depo»,  NewsOne тощо.

 

«Шановні журналісти, не розповсюджуйте фейк про «розстріл групи СБУ на Закарпатті». Це повна маячня! Цікаво, з якою метою деякі «журналісти» почали розкручувати старий фейк, який ми спростували ще минулого вівторка?» написала у Facebook речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська.

 

Також видання «Новини Закарпаття» перевірило інформацію у сільської голови села Мала Копаня Ганни Фурик.

«Ніякого вбивства силовиків біля села не було, якщо би було то таке сховати не можливо. Тим більше, що ніяких слідчих дій ніхто не веде», — зазначила Ганна Фурик.

Нагадаємо раніше ми детально описували, як «Страна.ua» ввела в оману читачів матеріалом про томос.

 
ms.detector.media