ms.detector.media
MediaSapiens
04.12.2019 16:41
У НАБУ вивчили Telegram-записи глави ДБР. Підстав для кримінальної справи не знайшли
У НАБУ вивчили Telegram-записи глави ДБР. Підстав для кримінальної справи не знайшли
«За результатами дослідження зазначених у запиті аудіозаписів кримінальне провадження не було відкрито», поінформували LIGA.net в НАБУ.

Національне антикорупційне бюро вивчило аудіозаписи з телеграм-каналу «Трубу прорвало». На записах нібито були зафіксовані розмови у кабінеті очільника Державного бюро розслідувань Романа Труби. Після вивчення записів підстави для відкриття кримінального провадження у НАБУ не знайшли.

Про це у відомстві повідомили у відповіді на інформаційний запит журналістів LIGA.net. Видання навело повну відповідь на запит.

«За результатами дослідження зазначених у запиті аудіозаписів кримінальне провадження не було відкрито», — поінформували в НАБУ.

За словами співрозмовника LIGA.net у відомстві, під час аналізу не знайшли фактів, які вони можуть розслідувати за корупційними статтями.

21 вересня Роман Труба заявив, що виявив у робочому кабінеті апаратуру для прослуховування, вмонтовану у вентиляційну систему.  За два дні до того у в месенджері Telegram з'явився канал під назвою «Трубу прорвало», автори якого наразі невідомі. На каналі публікували аудіозаписи, нібито зроблені в кабінеті керівника ДБР.

На записах нібито глава Державного розслідувань радиться із головю Офісу президента Андрієм Богданом різні питання. Також на одному із записів чути, як Труба нібито обговорював підозру, яку збиралися вручити колишній очільниці МОЗ Уляні Супрун. Також стало відомо, Труба  нібито міг обговорювати із Богданом питання виклику на допит у ДБР екс-президента України Петра Порошенка.

MediaSapiens раніше писав, що Генпрокурор Руслан Рябошапка заявив про необхідність перевірки достовірності записів. Спочатку глава ДБР Роман Труба відмовлявся коментувати, чи на записах звучить саме його голос.

Пізніше він припустив, що на скандальних аудіозаписах, зроблених нібито у його кабінеті, голос схожий на його власний. Але щоб визначити це точно, потрібна фоноскопічна експертиза. Її можуть призначити, якщо є оригінали аудіозаписів.

ms.detector.media