ms.detector.media
Наталія Данькова
Фото: ddma.nl
19.11.2019 14:26
Блогери мають розкривати зв’язки з рекламодавцем – юрист
Блогери мають розкривати зв’язки з рекламодавцем – юрист
Споживачі мають знати про домовленості блогера з рекламодавцем, вважає старший юрист юридичної компанії Arzinger Микола Рехлицький.

Про юридичне регулювання маркетингу впливів (Influencer Marketing) говорили учасники конференції «Медіаправо» 19 листопада.

Маркетинг впливів (Influencer Marketing) – це форма маркетингу в соціальних мережах, коли впливові особи (інфлюенсери), блогери, які мають соціальний вплив у певних галузях, інформують своїх підписників про певні продукти або послуги, тестують їх, схвалюють – тобто фактично рекламують.

На думку Миколи Рехлицького, споживачі мають знати, чи є домовленості між блогером та рекламодавцем, і які саме: товар просто наданий блогеру без впливу на контент, рекламодавець впливає на контент блогера або блогер тестує товари без домовленостей з рекламодавцем.

«Я проти дозволу прихованої реклами в класичному вигляді, – пояснює юрист. – А в Influencer Marketing важлива форма та спосіб подачі. Але користувач завжди має знати, що реклама мала місце».

Рекламний контент блогери та відеоблогери зазвичай позначають хештегом #ad (англійською – реклама). Але цей хештег часто не є однозначним для споживача, особливо після відео на YouTube, вважає Микола Рехлицький.

Зазначимо, що в Україні реклама в соціальних мережах і блогах поки що ніяк не врегульована на законодавчому рівні.

ms.detector.media